Дві масштабні пожежі за сезон: у Нижньодністровському нацпарку на Одещині розповіли, як відновлюється природа

Дві масштабні пожежі за сезон: у Нижньодністровському нацпарку на Одещині розповіли, як відновлюється природа

Автор: Ян Ярчук 17 Сентября 2024 14:15

Протягом літа у національному природному парку «Нижньодністровський», що на Одещині, відбулося дві масштабні пожежі.

Перша пожежа спалахнула у липні, тоді біля очисних споруд Теплодарводоканалу сталося займання сухої рослинності, яке перекинулося на суміжну територію нацпарку. Як наслідок вигоріли ділянки площею 400 га, понад 20 дерев та кущів згоріли повністю, більше 400 пошкоджено частково.

«Загиблих тварин не виявили, але велика шкода вже природі нанесена! Звісно, птахи, ссавці тікають від пожежі, а ось комахи, молюски та інші безхребетні не можуть швидко покинути небезпечну зону. Оскільки вигорів рослинний покрив, дрібні ссавці будуть змушені піти з території, бо нема їжі, бо знищено середовище існування», – йшлося у повідомленні нацпарку.

Також тоді зазначалося, що сума збитків склала 7 476 614 гривень.

Удруге пожежа виникла в серпні між селами Яськи та Маяки, вона вирувала протягом тижня: горіли рослинність та очерет на території загальною площею 3670 га.

«Горять плавні Нижньодністровського НПП. Напередодні пожежа почалася поблизу села Яськи та завдяки вітру перекинулася на водно-болотні угіддя нацпарку. Зневоднення плавневих екосистем, висока температура повітря створили умови для розповсюдження вогню!», – писали на сторінці нацпарку.

Про стан природних систем парку та потенціал їх відновлення розповів Микола Роженко, начальник наукового відділу НПП «Нижньодністровський». За його словами, обстеження територій, що були вражені пожежею, свідчать про потужний відновлювальний потенціал природних систем.

«Найбільш швидко відновлюються зарості очерету, які протягом 30 днів сформували молоді пагони довжиною 50-60 см. Трохи повільніше відновлюються кущі, зокрема вражений вогнем кущ аморфи кущової за цей же період мав пагони довжиною до 20 см».

Представники тваринного світу теж активно заселяють ці території. Як прокоментував фахівець, найбільш активними на колишніх згарищах на сьогодні є шакали, сліди яких були зафіксовані на усіх обстежених територіях.

«Отримані результати обстежень свідчать про могутній природний потенціал відновлення екологічних систем після стихійних лих, зокрема після пожежі», – наголосив Микола Роженко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збитки становлять понад 15 млн гривень: у нацпарку на Одещині затримали браконьєрів

Фото: НПП «Нижньодністровський»

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів