Деякі села на Херсонщині парламентський підкомітет перейменував уже двічі

Деякі села на Херсонщині парламентський підкомітет перейменував уже двічі

Автор: Марина Поліщук 19 Апр. 2024 09:15

На сьогодні парламентський підкомітет підтримав перейменування загалом 20 сіл на Херсонщині. Проте це не остаточне рішення – назви має затвердити Верховна Рада. А поки що навіть в самому підкомітеті по кілька разів уже змінювали назви окремих населених пунктів області.

Нагадаємо всі попередньо затверджені нові назви 20 населених пунктів, що знаходяться в усіх 5 районах Херсонщини.

БЕРИСЛАВСЬКИЙ РАЙОН:

- село Краснолюбецьк – нова назва Коханівка,
- село Максима Горького – Іванівка;
- село Нова Калуга – Михайлів;
- село Нова Калуга Друга – Новомихайлів;
- село Ольгине – Ольжине;
- село Першотравневе – Вільне;
- село Потьомкине – Незламне,
- село Чкалове – Стійке.

ГЕНІЧЕСЬКИЙ РАЙОН:

- селище Комунарське – Козацьке,
- село Чкалове – Дорнбург.

КАХОВСЬКИЙ РАЙОН:

- село Князе­-Григорівка – Козацька Слобода,
- село Надеждівка – Надіївка,
- село Первомаївка – Трофимівка,
- село Питомник – Чумацьке,
- село Скворцівка – Залужне.

СКАДОВСЬКИЙ РАЙОН:

- село Максима Горького – Сагайдачне,
- село Новоросійське – Сябри,
- село Суворовка – Чумаки.

ХЕРСОНСЬКИЙ РАЙОН:

- село Первомайське – Незламне,
- селище Пойма – Заплава.

Деякі з цих сіл підкомітет перейменовував уже по два рази, а в деяких назвах, вочевидь, самі ж депутати просто заплуталися.

Зокрема, село Князе-Григорівка в Каховському районі (Великолепетиська громада) спочатку перейменували на Панські Каїри. «Гривна» розповідала про це минулого тижня, посилаючись на публікацію на офіційному сайті Комітету ВР.

Проте за кілька днів депутати знову перейменували село – тепер на Козацьку Слободу. Ось як пояснює таке рішення народний депутат Сергій Козир:

«Перейменування села Князе-Григорівка Великолепетиської селищної ради Каховського району в Козацька Слобода – на честь козаків і біглих селян, які у 1875 році перемістилися в село і називали його Козацька Слобода, або Козацький Клин, Воля.

Раніше було прийнято рішення щодо перейменування Князе-Григорівки у Панські Каїри, але за результатами громадських обговорень та голосування жителі села обрали назву Козацька Слобода. Тож мої колеги підтримали прохання керівника Великолепетиської громади, далі – очікуємо підтримку Комітету»,написав депутат від Херсонщини на своїй сторінці у фейсбуці.

Козир також повідомив, що село Максима Горького Бериславського району змінить назву на село Сагайдачного, «адже Херсонщина – козацький край».

І ось тут виникає запитання: чи то помилився Сергій Козир, чи то депутати підкомітету заплуталися в однакових назвах? Річ у тім, що на Херсонщині – два села Максима Горького: у Бериславському та Скадовському районах. Обидва перейменовані.

Так, нині окуповане село Максима Горького в Скадовському районі (Каланчацька громада) отримало назву Щасливе – «Гривна» розповідала про це в березні, посилаючись на інформацію нардепа Романа Лозинського, який очолює підкомітет з питань деколонізації в структурі Комітету держвлади, місцсамоврядування, регрозвитку та містобудування.

А село Максима Горького в Бериславському районі (Новорайська громада) перейменоване парламентським підкомітетом на Іванівку – це історична назва цього населеного пункту. Ось список перейменувань, оприлюднений на сайті Комітету ВР 11 квітня:

Вочевидь, ідеться все-таки про Скадовський район: там село Максима Горького перейменували на Щасливе, а потім – на Сагайдачне.

Але й це ще не все. Село Первомаївка Каховського району (Верхньорогачицька громада) у березні отримало назву Тихий Лиман. Наразі ж підкомітет ВР називає іншу назву – Трофимівка. Достеменно не відомо, але можливо, зміна назви пов’язана з іменем уродженця села Євгена Трофімова, військовослужбовця ЗСУ, який загинув під час російсько-української війни у 2014 році.  

Деколонізація топонімів Херсонщини триває. Можливо, будуть і інші зміни уже оприлюднених нових назв, тож сприймати їх як остаточний варіант поки що не варто.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жодних «Івушок» чи «Гвоздичок»: назви дитсадків мають бути українською

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів