У державному бюджеті на 2024 рік, який Верховна Рада прийняла на початку листопада, передбачено індексацію пенсій та зростання мінімальних зарплат. При цьому кожна гривня, сплачена українцями у вигляді податків, піде на підтримку армії. Що ще передбачено в головному кошторисі країни?
Загалом доходи держбюджету встановили на рівні 1,768 трлн грн, видатки – 3,35 трлн грн. Основною статтею видатків є оборона: для забезпечення сил безпеки та оборони будуть спрямовані майже 100% доходів бюджету – 1,69 трлн грн. Це означає збільшення обсягів зброї, техніки, дронів, боєприпасів та ракет, повідомляє «Урядовий портал».
Зокрема, на розвиток оборонно-промислового комплексу в бюджеті-2024 передбачили наступні видатки:
- 43 млрд грн – на виробництво БПЛА;
- 43 млрд грн – на виробництво боєприпасів та зброї.
Нагадаємо, ці кошти вдасться залучити, завдяки податку на дохід фізосіб-військовослужбовців, який спрямували від місцевих громад до державного бюджету.
Крім того, 3 млрд грн з держбюджету будуть спрямовані на розмінування територій.
Бюджет також передбачає індексацію пенсій та зростання мінімальної зарплати. Зокрема, від 1 січня 2024 року мінімальна зарплата зросте до 7100 грн. Також у бюджеті передбачене підвищення зарплат учителів на 21%.
Загалом видатки на освіту та медицину зростуть, порівняно з 2023 роком, на 22,4 млрд грн та 25,8 млрд грн відповідно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «За нашу війну багато в чому платимо не ми»: скільки триватиме комфортне життя в українському тилу
На соціальний захист буде спрямовано майже 470 млрд грн. На підтримку ветеранів передбачено вдвічі більше, ніж цьогоріч – майже 15 млрд грн, з яких 1 млрд грн – на протезування військових.
Макропрогнози, закладені в основу бюджетних розрахунків:
- реальне зростання ВВП – на рівні 4,6%,
- інфляція – 9,7%,
- середньорічний курс долара – 40,7 грн.
Скільки грошей Україна має на третій рік повномасштабної війни та які основні статті видатків – детальніше далі в інфографіці.
Тэги: