Чому жителі Миколаєва не повертаються додому: мер міста назвав дві причини

Чому жителі Миколаєва не повертаються додому: мер міста назвав дві причини

Автор: Марина Поліщук 01 Октября 2023 16:30

Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич назвав дві причини, які стають на заваді жителям міста, що виїхали до більш безпечних регіонів, повернутися додому.

В ефірі Радіо Свобода він зазначив, що йдеться про загрозу ракетних обстрілів, через що діти не можуть навчатися офлайн, а також про відсутність у кранах житлових будинків питної води.

«Коли мене миколаївці запитують, чи можна повертатися, я їм говорю, що не можу брати відповідальності за ваші рішення, але беріть до уваги ці останні події (ракетні обстріли міста, – ред.) і те, що сьогодні в Миколаєві школи досі працюють в онлайн-режимі, тому що досі знаходимося в зоні ураження балістичними снарядами, які можуть прилетіти до того, як ми можемо сховати дітей», – розповів Сєнкевич.

Він також нагадав, що в місті з 12 квітня 2022 року досі централізовано не подається питна вода.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ситуація ускладнилася: мер Миколаєва пояснив, чому найближчим часом питна вода не потече з кранів містян

«Ми подаємо лише технічну. Досі люди ходять містом із пластиковими п'ятилітровими пляшками, набираючи безкоштовно питну воду в безкоштовних точках видач, піднімають собі на поверхи і взагалі готують їжу та п'ють лише цю очищену воду, яку отримують на вулицях міста, як це було за часів Другої світової війни. Досі у трубопроводі знаходиться технічна вода, яка має підвищений рівень солі.

І це не дає можливості говорити про те, що миколаївці тотально повертатимуться. Ну і неможливість навчатися дітям офлайн також внесла свої корективи до планів людей, які хотіли повернутися до міста», – підкреслив міський голова.

Нагадаємо, у травні цього року в одному з інтерв’ю голова Миколаївської ОВА Віталій Кім розповів, що майже 90 відсотків жителів Миколаєва вже повернулися додому. Проте посилення російських атак, що спостерігається останнім часом, може викликати новий відтік населення з міста.

Як повідомляла «Гривна», у Миколаєві 9 багатоквартирних будинків, які зазнали руйнувань через російські обстріли, підлягають повному або частковому демонтажу. Їхній перелік затвердила нещодавно міська влада, тож тепер – рішення за мешканцями цих будинків. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів