Ситуація ускладнилася: мер Миколаєва пояснив, чому найближчим часом питна вода не потече з кранів містян

Ситуація ускладнилася: мер Миколаєва пояснив, чому найближчим часом питна вода не потече з кранів містян

Автор: Марина Поліщук 23 Августа 2023 16:00

Місяць тому міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич повідомив, що влада міста має альтернативний план, згідно з яким уже до кінця літа планували запустити питну воду в будинки миколаївців. Однак ситуація ускладнилася, тож поки що з кранів жителів міста ще тектиме технічна вода. Причини цього мер пояснив в інтерв’ю «Укрінформ».

Нагадаємо, що вже другий рік миколаївці отримують технічну воду, яка не придатна для пиття, приготування їжі, миття посуду, овочів, фруктів та для гігієнічних процедур. Подачу питної води декілька разів намагалися відновити, але російські окупанти щоразу перешкоджали цьому.

Але й найближчим часом у кранах жителів Миколаєва питної води не буде – виникли проблеми з водозабезпеченням у Кривому Розі після підриву дамби Каховської ГЕС.

«Кілька тижнів тому я дійсно казав, що незабаром у кранах миколаївців буде питна вода. Тоді була така надія, але зараз ситуація ускладнилася. Тому поки це неможливо. Ми ж змінили місце водозабору і тепер пов’язані з водоймами Дніпропетровщини. А в Кривому Розі великі проблеми з водою після підриву Каховської ГЕС», – розповів Сєнкевич.

За словами міського голови, нещодавно стало відомо: щоб заповнити водойму в Кривому Розі, треба спустити воду з тамтешніх гірничозбагачувальних комбінатів в Інгулець. А оскільки Миколаїв використовує воду, яка подається через зрошувальні системи, пов’язані з Інгульцем, то рівень солей знову збільшиться в кілька разів.

Солона вода, що наразі використовується для подачі в систему як технічна, руйнує трубопроводи Миколаєва. Тож збільшення рівня солей не можна допускати жодним чином.

Олександр Сєнкевич додав, що брати воду в тому місці річки Дніпро, де знаходиться насосна станція Миколаєва, наразі неможливо – росіяни обстрілюють його з мінометів.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів