Чому було призупинено проєкт будівництва водогону до Миколаєва та що з ним наразі

Чому було призупинено проєкт будівництва водогону до Миколаєва та що з ним наразі

Автор: Дарина Лапіна 15 Жовтня 2024 14:15

Процес побудови водогону на Миколаївщині, задля забезпечення питною водою жителів обласного центра, уповільнився, зокрема і через кадрові перестановки в профільних структурах. Минулого тижня новопризначений керівник Держагентства відновлення (яке і займається питанням будівництва водогону) Сергій Сухомлин та миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич знову обговорили питання відновлення водопостачання у Миколаєві.

На якому етапі наразі знаходиться проєкт Олександр Сєнкевич розповів в ефірі телеканалу «Март».

За словами Сєнкевича, після звільнення міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова та голови Держагентства відновлення Мустафи Найєма ніхто питанням будівництва нового водогону не займався.

«З моменту звільнення цих людей, ніхто цим питанням не займався, бо ніхто не хотів брати на себе відповідальність. Проте, заступник міністра Шкураков, який і залишається чинним заступником новопризначеного міністра, він продовжував невелику роботу, приїжджав сюди, дивися план, проїжджав по місту, де намагаються побудувати нову трубу. Був на наших очисних спорудах», - повідомив мер.

За його словами, відновити зруйновану росіянами нульову станцію підйому від Дніпра наразі неможливо.

«Важливо зрозуміти, що сьогодні ми розглядаємо будівництво нового трубопроводу не від річки Дніпро. Тому що лівий берег Дніпра окупований, підійти до правого берега, щоб відновити зруйновану росіянами нульову станцію підйому, ми не маємо можливості. Крім того, там зруйновано всі лінії електропередач. Тож в нинішніх умовах можливості підійти до Дніпра немає», - розповів мер Миколаєва та додав, що протяжність нового водогону становитиме близько 60 кілометрів.

Він також зазначив, будівництво має розпочатися найближчим часом, а гроші на нього виділять з резервного фонду держави. Раніше були сподівання, що кошти надійдуть від міжнародних партнерів, але процедура, за якою можна буде отримати ці гроші, за словами Сєнкевича, займе ще півтора-два роки.

«Міжнародні партнери хочуть іти за стандартною процедурою, яка містить проєктування, проходження експертизи і після цього об’явлення тендерних закупівель  і будівництво. Тобто саме проєктування може зайняти ще півтора-два роки. Ми не маємо цього часу, тому було запропоновано іти за процедурою «проєктуй-будуй». Є свої мінуси, є плюси, але європейські та міжнародні інституції не готові фінансувати за таким принципом будівництво. Тож наразі закінчуються останні технічні приготування, вирішено було, що гроші виділять з резервного фонду держави і будівництво труби розпочнеться найближчим часом. Воно буде розділено на кілька етапів та буде вестись кількома підрядниками в різних місцях», - розповів мер Миколаєва.

Міський голова уточнив, що всіма питаннями щодо будівництва трубопроводу займається Державне агентство відновлення, представництвом якого в Миколаївській області є Агентство відновлення, підпорядковане ОВА. Тому всі питання щодо робіт та контролю покладаються на голову ОВА Віталія Кіма, адже об’єкти знаходяться поза межами Миколаєва. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Будівництво водогону на Миколаївщині: Держагентство відновлення знову критикують через бездіяльність

Місто, у свою чергу, працює над модернізацією очисних споруд.

«Ми працювали до повномасштабного вторгнення з Європейським інвестиційним банком щодо модернізації очисних споруд питної води та каналізації. Крім того, планували перейти від рідкого хлору на гіпохлорит натрію, що більш екологічно та безпечно. Також ми отримали гроші у вигляді гранту та кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку на модернізацію станції підйому - там стояли великі насоси, які потребували великої кількості електроенергії, і тиск води регулювався засувками. Це не є енергоефективно, повинна пройти модернізація, але у зв’язку з тим, що вони зараз зруйновані, ці кошти направимо на модернізацію очисних споруд питної води», - пояснив Олександр Сєнкевич. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Регулярні відключення світла ще більше ускладнили ситуацію з водою в Миколаєві

Нагадаємо, що у квітні цього року депутати Миколаївської міськради ухвалили рішення, що новий магістральний водогін для забезпечення міста водою будуть прокладати з Нової Одеси.

Також відмітимо, що у провалі проєктів відбудови, у тому числі і водогону на Миколаївщині, звинувачували зокрема і колишнього керівника Держагенства відновлення Мустафу Найєма. Ексочільника Держагенства згадували і у контексті призупинення відбудови Посад-Покровського на Херсонщині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відбудова Посад-Покровського на паузі: в Держагентстві відновлення розкрили причини

На головній світлині: водогін на Миколаївщині, пошкоджений російськими окупантами у 2022 році. Фото: Korabelov.info.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів