З початку року в Одесі виявили 37 несанкціонованих сміттєзвалищ: чому штрафи не вирішують проблему

З початку року в Одесі виявили 37 несанкціонованих сміттєзвалищ: чому штрафи не вирішують проблему

Автор: Ян Ярчук 17 Жовтня 2024 14:15

Незаконні сміттєзвалища залишаються серйозною проблемою в Одесі. Для її вирішення потрібні не лише зусилля профільної інспекції, але й підвищення штрафів та екологічної свідомості населення.

Ксенія Городецька, виконувачка обов’язків начальника управління промислового забруднення Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу, розповіла в ефірі програми «Перший міський. Одеса» про результати перевірок щодо несанкціонованих сміттєзвалищ та їх ліквідацію.

«З початку року інспекцією було виявлено 37 несанкціонованих сміттєзвалищ, орієнтовною площею 1 га. З них було ліквідовано 14, орієнтовною площею 0,5 га», – говорить Ксенія Городецька.

Одні з найбільших таких сміттєзвалищ були виявлені в Хаджибейському районі, де площа відходів становила 0,7 га, та у Пересипському районі, де звалище сягнуло майже 1 га.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стихійне сміттєзвалище в центрі Одеси: як цьому посприяли комунальники та місцеві жителі

Інспекція здійснює регулярні об’їзди міста з метою виявлення сміттєзвалищ. Громадяни також повідомляють про такі випадки через електронну пошту та портал «Екозагроза».

Стихійне сміттєзвалище у центрі Одеси

За словами пані Ксенії, якщо за зверненням підтверджується факт незаконного звалища і власник ділянки не встановлений, міська рада або обласна адміністрація (якщо це на території області) беруть на себе ліквідацію сміття. У тому разі, коли власника незаконного сміттєзвалища вдається встановити, на нього складають адміністративні матеріали та розраховують збитки, адже такі звалища можуть призводити до забруднення ґрунту та довкілля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зухвалість вражає: посеред Одеси та Миколаєва утворились стихійні сміттєзвалища

Мінімальний штраф для фізичних осіб становить 340 гривень, а максимальний – 1360 гривень. Для посадовців суми дещо вищі: 850–1700 гривень. Крім того, Ксенія Городецька додала, що порушників можуть притягнути і до кримінальної відповідальності за шкоду довкіллю. Якщо лабораторний контроль виявляє значні забруднення довкілля або загрозу здоров’ю людей, передбачені штрафи до 200 неоподатковуваних мінімумів або заборона обіймати певні посади терміном до трьох років.

Проте, за словами в.о начальника управління промислового забруднення Держекоінспекція Південно-Західного округу, такі невеликі суми штрафів є недостатньо дієвими та не спонукають людей уникати подібних порушень:

«Треба змінювати Кодекс України про адміністративне правопорушення та збільшувати штрафи».

Вона також наголошує на потребі підвищувати екологічну свідомість громадян. Особливо у спекотний період сміттєзвалища можуть легко займатися, а такі пожежі призводить не лише до забруднення ґрунту, а й до виділення шкідливих речовин у повітря, що становить небезпеку для здоров’я людей.

Також інспекція акцентує на необхідності збільшити кількість сміттєвих контейнерів у місті та прибережних зонах. Під час літнього сезону фіксували численні випадки незаконного розміщення відходів на узбережжі, часто через брак спеціальних місць для збору сміття. У такому випадку, як говорить Ксенія Городецька, інспекція надсилала листи до Одеської міської ради з проханням збільшити кількість контейнерів у місцях відпочинку.

Фото: Держекоінспекція Південно-Західного округу

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів