«Це готовий успішний бізнес»: на продаж виставлено комплекс складів в Одесі, що колись належали Міноборони

«Це готовий успішний бізнес»: на продаж виставлено комплекс складів в Одесі, що колись належали Міноборони

Автор: Марина Поліщук 04 Декабря 2023 14:20

Фонд держмайна України виставив на продаж Єдиний майновий комплекс державного підприємства «ТВК». Він розташований на території, суміжній з територією найбільшого в Європі ринку «Сьомий кілометр» в Одесі. У Фонді наголошують, що «ТВК» – це готовий успішний бізнес, продаж якого принесе в держбюджет значний прибуток.

Це великий комплекс складів у селищі Авангард під Одесою. Загалом до складу підприємства входять 39 об’єктів нерухомості, повідомляє пресцентр ФДМУ. Онлайн-аукціон відбудеться 7 грудня 2023 року. Стартова ціна продажу комплексу – 104,1 млн гривень.

До речі, перший аукціон відбувся 29 листопада зі стартовою ціною понад 208 млн гривень. Однак через відсутність заявок актив знову виставили на продаж, знизивши стартову ціну на 50%.

«Це по суті готовий успішний бізнес у промисловому серці регіону, який знаходиться на суміжній території з ринком «Сьомий кілометр». Ми сподіваємося, що всі інвестори будуть залюбки приймати участь у другому аукціоні, адже стартова ціна буде на 50% нижчою»,повідомила Вікторія Лисюк, в.о начальника регіонального відділення ФДМУ по Одеській та Миколаївській областях.

У Фонді держмайна повідомляють, що площа будівель та споруд перевищує 35 тисяч кв. м. До майнового комплексу входить 39 одиниць нерухомого майна. Серед них: адміністративна будівля, 17 складсько-торгівельних приміщень, гараж із нежитловими спорудами, насосна станція тощо. Будівлі мають всю необхідну інфраструктуру та комунікації для роботи: освітлення, зовнішні мережі електропостачання, трансформаторну підстанцію, протипожежний водопровід, котельню, свердловину. На території також є 4 комплекти шлагбаумів, огорожі, навіси, сторожова кабіна тощо. 

Зазначається також, що чистий прибуток підприємства за 9 місяців 2023 року склав 6,5 млн гривень. При цьому ДП «ТВК» має кредиторську заборгованість на майже 12,2 млн гривень. Зокрема, заборгованість по зарплаті складає 6 тис. гривень; податок на землю – 86,8 тис. гривень; податок на нерухоме майно – 16,5 тис. гривень. Також до суми боргів входить неоплачене відрахування частини чистого прибутку державних підприємств обсягом 1,4 млн гривень.

Новий власник буде зобов’язаний погасити заборгованості із заробітної плати та перед бюджетом протягом пів року після купівлі. Також протягом першого півріччя роботи він не може звільняти співробітників, працевлаштованих на підприємстві. ФДМУ додає, що станом на вересень 2023 року тут було всього 20 працівників. 

ДОВІДКА. ДП «ТВК» – колишнє державне підприємство «Південь», утворене Міністерством оборони України в 1998 році. У 2006 році «Південь» вирішили ліквідувати, але наступного року відмовилися від цієї ідеї, а 2009 року передали єдиний майновий комплекс зі сфери управління Міноборони до сфери управління Держкомпідприємництва, повідомляє mind.ua. У 2010 році воно отримало іншу назву – «ТВК». Державне підприємство давно надає в оренду складські приміщення.

У жовтні 2020 року СБУ відкрила провадження щодо дій керівництва ДП «ТВК» – за фактом привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем і шахрайства. Слідчі вважають, що керівництво ДП здавало в оренду як державне майно – приміщення загальною площею менше тисячі квадратних метрів, так і незаконно збудовані склади площею в десятків разів більше – 244 складсько-торгівельних приміщень загальною площею 27 477, 6 кв. м.

Як повідомляла «Гривна», нещодавно за позовом Офісу Генерального прокурора Господарський суд Києва повернув державі цілісний майновий комплекс дитячого оздоровчого табору «Сонячний» на Одещині. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів