«Я не розділяю цих оптимістичних прогнозів»: мер Миколаєва розповів, коли нарешті в місті буде чиста вода

«Я не розділяю цих оптимістичних прогнозів»: мер Миколаєва розповів, коли нарешті в місті буде чиста вода

Автор: Дарина Лапіна 03 Апр. 2024 13:10

В Миколаєві продовжуються роботи з втілення в життя проєкту побудови нового водогону, який забезпечить якісною питною водою жителів міста. Зауважимо,що місто вже майже два роки має проблеми з водопостачанням.  

Останніми місяцями на різних інформаційних майданчиках звучала інформація про те, що будівництво об’єкта завершать вже в кінці 2024 року. Однак мер Миколаєва Олександр Сєнкевич таких оптимістичних прогнозів не розділяє. За його словами, новий водогін мають закінчити будувати не раніше наступного, 2025 року.

Відповідну заяву очільник міста зробив в ефірі телеканалу «МАРТ», 1 квітня:

«Я не розділяю оптимістичних цих прогнозів, що це буде зроблено до кінця року, але, я думаю, що в наступному році в Миколаєві вже з’явиться вода».

Олександр Сєнкевич також розповів на якій зараз стадії перебуває проект будівництва нового водогону. Зокрема він зазначив, що минулого тижня відбулась чергова нарада з цього приводу під керівництвом прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Про що також повідомив і прем’єр-міністр в своєму Телеграм-каналі після наради: «Внаслідок постійних російських обстрілів на початку повномасштабного вторгнення та підриву росією Каховської ГЕС у Миколаєві виникла проблема з водопостачанням. Для її розв’язання Уряд загалом виділив уже понад 1,3 млрд грн. Забезпечено подачу технічної води.

Аби люди отримали доступ до питної води, розроблюється комплексне рішення, яке включає будівництво нового водогону. Було дано завдання підготувати відповідний проєкт у короткі терміни. Сьогодні під час наради розглянули пропозиції та визначили можливі джерела залучення коштів.

За результатами наради доручив забезпечити безперебійну подачу технічної води до Миколаєва протягом цього року, а також невідкладно розпочати проєктування і будівництво нового водогону для забезпечення міста питною водою».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 700 мільйонів гривень на новий водогін у Миколаєві: кошти отримані, але є нюанс 

Про те, що вже зроблено розповів мер Сєнкевич:

«Ми замовили дослідження у французької компанії «Іджис» за кошти Європейського інвестиційного банку. В рамках співпраці вони дослідили п'ять різних джерел постачання питної води в Миколаїв. Ми визначились з одним. Для цього потрібно побудувати станцію водозабору, водопровід для постачання води, очисні споруди. Крім того є додаткова ідея з відновленням Жовтневого водосховища. Ми продовжуємо розробляти цю програму. Бо «Іджис» повідомив, що це потрібно робити».

Очільник Миколаєва докладніше пояснив, чому відновлення водосховища сьогодні для міста є необхідністю:

«У нас серпень–вересень – це час, коли в Дніпро та інші річки цвітуть. Тоді і запах, і смак у води змінюється. Тому можливо б було використовувати це водосховище після реконструкції».

Однак, за словами мера, користуватись водосховищем можна буде лише після того, як його зроблять водонепроникним. Адже в іншому випадку існує ризик підтоплення довколишніх мікрорайонів. Та поки що, за словами міського голови, реконструкція водосховища знаходиться на стадії проєктування.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відновлення Жовтневого водосховища стане альтернативою резервного джерела водопостачання для Миколаєва 

Нині ж жителі Миколаєва продовжують набирати питну воду, зокрема і в спеціальних точках видачі, розташованих в місті. Так, лише за минулий місяць (з 1 по 31 березня) містяни набрали 8,9 мільйонів літрів безкоштовної очищеної води на точках, облаштованих на базі ОКП «Миколаївоблтеплеонерго». Про це повідомляється на сторінці підприємства в соцмережі:

«Наразі видача води населенню здійснюється на майже 80 точках у всіх районах міста. Спеціалісти ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» займаються їхнім обслуговуванням, проводять регламентні роботи та дбають, аби люди отримували виключно якісну воду, придатну для споживання».  

На головній світлині з відкритих джерел: пошкоджений ворогом на Миколаївщині водогін

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів