Ціни на хліб в Одесі можуть підвищитися уже в жовтні: на скільки прогнозують зростання

Ціни на хліб в Одесі можуть підвищитися уже в жовтні: на скільки прогнозують зростання

Автор: Ян Ярчук 04 Жовтня 2024 18:00

Експерти прогнозують підвищення вартості хліба в Україні, що насамперед пов’язано на підняття цін на борошно та електроенергію.

Про цінову політику на хлібобулочні вироби в Одесі розповів директор Одеського хлібзаводу №4 Віталій Добровольський в інтерв’ю «УСІ». Він прогнозує можливе зростання вартості хліба на 12-15%.

«Здорожчання, яке можливе за прогнозами, пов’язано зі зростанням цін на борошно. Також нас вже попередили про підвищення вартості електроенергії для промислових підприємств на 15-20%», – зазначив Віталій Добровольський

Він відмітив, що вартість борошна в рази більше пов’язана з електроенергією ніж хліб, оскільки саме борошно виробляється виключно на електроенергії. Тому, на його думку, зростання борошна можливе до 30%.

«Так, як борошно у складі хліба має 35-40 %, то зростання хлібних виробів буде на 12-15%», – говорить директор підприємства.

Тобто, якщо брати максимально можливе зростання цін – на 15% – то вартість одеського хліба орієнтовно може підвищитися на 3-4 гривні, оскільки ціни різняться.

За словами директора, зростання можливе в другій половині жовтня – першій половині листопада. Він також додав, що хліб здорожчає швидше, ніж, наприклад, здоба. Однак це також залежатиме від курсу валюти.

«Пакувальні матеріали, що використовуються, наприклад, для круасанів та слойок, начинки, що додаються, – це все прив’язано до курсу іноземної валюти», – говорить він.

ПІД ЧАС БЛЕКАУТІВ ХЛІБ БУДЕ

Водночас на запитання щодо того, чи вплине на вартість хліба можливе відключення електроенергії взимку, директор Одеського хлібзаводу відповів, що суттєво – ні, але все буде залежати від вартості палива.

Однак, він додав, що оскільки у такому разі підприємству доведеться використовувати генератори, то не виключено певний дефіцит хлібних виробів. Це пов’язано з тим, що генератори не можуть працювати цілодобово.

У такому разі підприємству доведеться відмовитися від виробництва більш дороговартісних хлібобулочних виробів.

«Без хліба ніхто не залишиться, запаси борошна є, підприємство зможе виконувати ті мобілізаційні завдання, що перед нами поставлені, щодо забезпечення населення»,– підсумував Віталій Добровольський.

ЩО ГОВОРЯТЬ ЕКСПЕРТИ

Водночас віцепрезидент Всеукраїнської асоціації пекарів Олександр Тараненко в ефірі КИЇВ24 у двадцятих числах вересня зазначав, що найближчим часом не бачить підстав для різкого зростання цін на хліб, але, якщо зважати на нинішні тенденції на ринках зерна та борошна, то зростання цін очікується.

«Насамперед, це відбувається через подорожчання сировини, яка за період травень-червень подорожчала майже на 40%. Ми знаємо, яка ситуація в енергетиці. Це теж збільшує витрати. Ми не припиняємо виробництво, але змушені працювати на дизельних генераторах, а електроенергія від генераторів у 2,5 раза дорожча, ніж від мережі», – розповів Олександр Тараненко, передає УНІАН.

 Фото: shutterstock

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів