Будівництво підземних шкіл у Херсоні: чому значна кількість містян проти ініціативи

Будівництво підземних шкіл у Херсоні: чому значна кількість містян проти ініціативи

Автор: Дарина Лапіна 02 Жовтня 2024 11:45

У прифронтовому Херсоні, в якому російські обстріли щомісяця лише посилюються, все ж планують відкрити підземну школу. Однак ця ідея, анонсована міською владою ще в квітні цього року, і яка ще тоді не мала тотальної підтримки серед містян, нині викликає у місцевих жителів обурення. Люди навіть попри постійні російські атаки не побоялись вийти на мітинг проти будівництва.

Нагадаємо, у квітні цього року начальник Херсонської МВА Роман Мрочко розповів про плани побудови у Херсоні підземної школи, після візиту до Харкова, де вже побудували такий навчальний заклад. Як тоді зауважував очільник Херсонської МВА, на реалізацію подібного проєкту у Херсоні необхідно близько 8 місяців. Тобто будівництво мали б завершити приблизно наприкінці цього року. Крім того, також озвучувались плани побудови не однієї, а декількох підземних шкіл в обласному центрі. Однак ще тоді під дописом голови ХМВА на цю тему у Фейсбуці було чимало коментарів від херсонців, в тому числі і батьків школярів, які були не в захваті від цієї ідеї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Херсоні тепер і школи будуватимуть під землею, однак не всі батьки в захваті від ініціативи

А нині деякі жителі міста настільки обурені початком будівництва, що навіть організували мітинг. Як повідомляє «МОСТ», в одному із мікрорайонів Херсона місцеві жителі вийшли на протест проти будівництва підземної школи під своїми вікнами. Люди розповіли, що побоюються збільшення кількості російських обстрілів їхніх будинків та не бачать сенсу в тому, щоб будувати нові об’єкти у зоні бойових дій. 

Думками херсонців з приводу будівництва підземних навчальних закладів у місті поцікавився і голова Херсонської обласної організації Комітету виборців України Дементій Білий, провівши відповідне опитування на своїй сторінці у соцмережі.

«Херсонці, а напишіть у коментарях – хто підтримує ідею будівництва прямо зараз в Херсоні підземної школи (щоби це не значило)?»,  – написав Дементій Білий.

За неповну добу з моменту публікації під дописом зібралося більше 170 коментарів, більшість з яких виражала негативне ставлення до ідеї будівництва підземної школи у місті, яке постійно та нещадно обстрілюють росіяни.

«Абсолютна більшість херсонців, які відповіли, виявляється проти цієї ідеї. Одностайність та категоричність вражає.

Мене дивує, чому подібних опитувань або обговорень, хоча б в онлайні, не робить наша військова адміністрація перед тим, як починати "ощасливлювати" херсонців реалізацією своїх планів.

Про «підземну» школу розмова почалася ще в квітні цього року. 8 квітня Роман Мрочко повідомив, що хоче запровадити гарний досвід харків'ян у Херсоні.

Й з того часу постійно лунають критичні зауваження від вчителів та батьків. Тепер вже й звичайні містяни підключилися до критики», – підсумував пан Дементій.

Нижче наводимо деякі з коментарів херсонців під вищезгаданим дописом.

Ігор: «Категорично проти будь-якого будівництва в зоні бойових дій, тим більше шкіл. Ми вже набудували сховищ та свердловин вздовж берега Дніпра, виготовили тонни проектної документації на сотні мільйонів - закопали купу грошей!

Закрити небо від дронів в прибережній зоні. Цивільним побудувати житло в більш безпечних місцях і в першу чергу запропонувати родинам з дітьми переїзд».

Роман: «У мене є ще додаткові питання до тих хто збирається будувати таку школу: Як і хто зможе забезпечити безпечну дорогу до такої школи дітей. І як вони уявляють одночасний, безпечний вихід до дому після школи дітей. Як для мене будівництво підземних шкіл це не що інше ніж велике крадівництво під час війни».

Галина: «От це зараз точно не на часі. Все відслідковується ворожими дронами-розвідниками. А потім обстрілюється всім підряд. Хто туди з вчителів може дійти (а треба дійти живим), хто з дітей ходитиме? Майже всі виїхали. І як доходитимуть? Як батьки їх водитимуть, зустрічатимуть? Під обстрілами! А гроші на будівництво чималі. І все це може бути знищене ворогом».

Євгенія: «Як дітей туди будуть доставляти? Де в нас безпечні місця? Люди гинуть на зупинках, парковках, в машинах. Навіть якщо ця школа буде 100% безпечна всередині, а вихід- вхід, скупчення людей, машин?».

Оксана: «Як людина, чий будинок поряд з будівництвом, скажу, що вже були прильоти к нам. Тобто я проти таких робіт зараз.

Якщо відкинути мою привʼязку до будівництва територіально, то теж проти. Поки близько лінія фронту і є обстріли, жодна школа не буде працювати очно, навіть під землею. До неї ще дійти треба, а потім вийти так, щоб не було скупчення людей. Якщо обстрілів не буде і батьки з дітьми та вчителі почнуть повертатись, то цілком достатньо облаштованих укриттів, щоб відбувався очний освітній процес. Думаю, що населення скоротиться, тому цілком реально переглянути мережу шкіл та вкласти кошти з розумом у створення безпечних умов».

Валерій: «Як підземна школа врятує дітей по дорозі до школи, або після закінчення уроків?!! Чи потім будуть рити тунелі до кожного підʼїзду?».

Зауважимо також, що процес будівництва підземної школи також пов'язаний зі скандалом – нападом на журналістку «МОСТа» Олену Гнітецьку. Як повідомляє ІМІ, напад стався 30 вересня, коли журналістка знімала сюжет на території будівництва майбутньої підземної школи та опитувала містян, які зібрались на мітинг. 

За цим фактом правоохоронці розпочали кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 171 «Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів» ККУ.

Про це повідомили у пресслужбі Нацполіції Херсонської області.

Так, журналістка розповіла правоохоронцям, що вранці 30 вересня для підготовки публікації приїхала на будівельний майданчик у мікрорайоні Таврійський. Представниця медіа розпочала відеозйомку об’єкту будівництва на смартфон, але в цей час до неї підійшов невідомий чоловік. Він заборонив знімати, вихопив із рук заявниці мобільний телефон та кинув його до котловану.

Слідство по цій справі ще триває, правоохоронці з’ясовують усі обставини події.

Відмітимо також, що попри те, що будівництво школи під землею викликало негатив серед містян, і попри скандал із нападом на журналістку на будівельному майданчику, місцева влада поки що ніяк ситуацію публічно не прокоментувала.

Фото ілюстративне, "Суспільне". 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів