Підземні школи в Херсоні будувати все ще планують, та чи відкриють?

Підземні школи в Херсоні будувати все ще планують, та чи відкриють?

Автор: Дарина Лапіна 19 Апр. 2024 13:15

Дітей прифронтової Херсонщини поступово планують повертати до навчання в школах в режимі офлайн. Так, з держбюджету нещодавно було виділено 200 млн гривень на облаштування укриттів у закладах освіти. Окрім цього, в Херсоні продовжується робота над проектом будівництва підземних шкіл. Однак на момент їхнього відкриття безпекова ситуація в обласному центрі може бути такою, що батьки просто боятимуться водити туди дітей. Адже до школи під землею треба буде ще якось добратись по місту, яке обстрілюють російські терористи.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін. 

За його словами, навіть, якщо школи під землею вдасться побудувати до початку нового навчального року, рішення про відкриття закладів прийматиметься відповідно до безпекової ситуації в місті, яка буде на той момент.

«Міська влада разом з нами зараз планує будівництво двох підземних шкіл саме в Херсоні. Але цей проект довготривалий, тому що навіть, якщо ми до кінця року це побудуємо в той же час буде впливати і безпекова ситуація. Тому що Херсон – це три кілометри від лінії зіткнення і будь-яка артилерія сюди дістає. Навіть дійти до школи дітям буде небезпечно. І ми не можемо наражати їх на небезпеку», - зауважив голова ХОВА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Херсоні тепер і школи будуватимуть під землею, однак не всі батьки в захваті від ініціативи

За словами Олександра Прокудіна, у новому навчальному році планують розпочати роботу у змішаній формі 15 освітніх закладів Херсонщини. Мова йде про школи у більш безпечних ( віддалених від бойових дій) громадах області. 

ГРОШІ НА ШКІЛЬНІ УКРИТТЯ

Очільник ХОВА також розповів, що нещодавно було прийнято рішення щодо виділення 200 млн гривень з держбюджету на облаштування укриттів в школах Херсонщини.

«І ми плануємо зараз будівництво таких укриттів, щоб діти в більш безпечних громадах змогли все таки почати навчатись у змішаній формі», - пояснив він в ефірі телемарафону.

Відмітимо, що механізм розподілу фінансування на облаштування безпечних освітніх просторів у навчальних закладах у 2024 році нещодавно затвердив своєю постановою Кабмін. Цьогорічна субвенція на ремонт та будівництво укриттів в школах становить 2,5 мільярда гривень.

Як сказано на сайті МОН, субвенцію на укриття у 2024 році буде спрямовано лише для закладів загальної середньої освіти, які працюють за дистанційною та/або змішаною формою навчання. 

Також визначено 8 пріоритетних областей та граничні обсяги надання субвенції на облаштування безпечних умов для кожної з них. Зокрема Херсонщина отримає 200 млн гривень, Миколаївщина – також 200 млн гривень, а Одеська область – 150 млн гривень.

ПІДЗЕМНІ ШКОЛИ БУДУВАТИМУТЬ І В ІНШИХ МІСТАХ?

Про необхідність почати будувати підземні навчальні заклади і в інших прифронтових областях нещодавно заявив заступник міністра освіти та науки України Михайло Винницький в ефірі національного телемарафону.  

За його словами, за останні роки (через епідемію ковіду і повномасштабне вторгнення рф) українські школярі позбавлені можливості опанувати  навички соціалізації та групової роботи, що є важливою складовою освітнього процесу. Тому, на його думку, нині необхідно робити усе можливе або повернути дітей до школи.

«Ми маємо повернути наших дітей до особистого спілкування – це пріоритет. Але очевидно пріоритетом є і питання  безпеки. Тому в нас особливо в таких містах, як Харків, Запоріжжя, Миколаїв, Дніпро, Одеса тощо мають будуватись нормальні підземні, якщо хочете, на жаль, школи. Бо якщо ми цього не будемо робити, то наші діти разом з батьками просто виїдуть із цих територій. Ми маємо над цим працювати, але ми розуміємо, що це неймовірно дорога справа – будувати такі укриття це потребує мільярди бюджетних коштів. Слава богу, в нас є донори, які нам допомагають в цьому, але роботи ще дуже багато», - підсумував  Михайло Винницький.

Фото ілюстративне.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів