Більше укриттів та підтримка ВПО: чого хочуть жителі Білозерської громади

Більше укриттів та підтримка ВПО: чого хочуть жителі Білозерської громади

Автор: Марина Поліщук 18 Червня 2024 10:30

Жителі Білозерської громади запропонували 175 ідей для відновлення своїх населених пунктів та покращення умов життя в них. 19 із них конкурсна комісія відібрала як ті, які можливо реалізувати до кінця цього року.

Нагадаємо, кілька місяців тому Херсонський обласний благодійний фонд «Об’єднання» разом з місцевими військовими адміністраціями проводили серед населення збір ідей щодо бажаних ініціатив у сфері відновлення. У проєкті брали участь Білозерська, Чорнобаївська та Станіславська громади.

«Гривна» вже розповідала, які із запропонованих жителями ідей були відібрані для впровадження в селах Станіславської та Чорнобаївської громад.

До Білозерської громади входять селище Білозерка та 24 села: Берегове, Велетенське, Гончарне, Грозове, Дніпровське, Дослідне, Знам’янка, Зорівка, Кізомис, Мирне, Миролюбівка, Молодецьке, Надеждівка, Нова Зоря, Новодмитрівка, Паришеве, Первомайське, Правдине, Розлив, Ромашкове, Таврійське, Томина Балка, Черешеньки, Янтарне.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Частинка Ріо в Надеждівці: скульптор з Білозерської громади встановив у селі нову символічну скульптуру

Комісія підтримала 19 ініціатив для реалізації в цих населених пунктах, ідеться на сайті фонду «Об’єднання». Отже, чого хочуть люди, щоб їхнє життя стало трохи кращим:

1. Збільшити кількість бомбосховищ, щоб запобігти пораненням та вбивствам людей, особливо дітей.

2. Створення мережі громадських відеокамер уздовж доріг та в громадських місцях для запобігання правопорушенням.

3. Створення класів безпеки в Миролюбівському ліцеї. Щоб діти мали змогу навчатися хоча б у змішаному форматі. У ліцеї є укриття, де є приміщення для декількох класів. Але вони без ремонту.

4. Відбудувати зруйновану Миролюбівську амбулаторію.

5. Надання жителям громади інформації про правила безпеки в умовах воєнного стану. Організація курсів з першої медичної допомоги та надання психологічної підтримки.

6. Організація безкоштовних тренінгів з елементами самооборони та безпекових навичок для жінок.

7. Хочеться бачити якусь систему підтримки для ВПО. Влада має розробити програму підтримки ВПО, щоб люди розуміли, на що їм розраховувати і як надовго. Як мають діяти ВПО, яким немає куди повертатися? Чи є у місцевої влади план заохочення, аби залишити ВПО у своїй громаді, працевлаштувати тощо?

8. Облаштувати село урнами для сміття, лавочками.

9. Організація тренінгів для вчителів з питань безпеки.

10. Для КП потрібен трактор, приладдя, сучкоріз.

11. Створення інформаційно-навчального центру «Сталий до пропаганди». Передбачається проведення спеціальних тренінгів та навчання з медіаграмотності. Розповсюдження контенту про розвінчання міфів та фейків.

12. Патріотичне виховання. Вшанування пам'яті живих і полеглих учасників російсько-української війни. В рамках цього проекту пропоную в школі облаштувати музей героїчної слави нашого народу.

13. Психологічна реабілітація та адаптація дітей в умовах післявоєнного навчального процесу. Тренінги з подолання посттравматичних стресових розладів для педагогів та учнів. Організація воркшопів, квестів, ігор для згуртування дитячих колективів. Залучення волонтерів-психологів для роботи з батьками з питань дитячої психології.

14. Облаштування місць для населення, де зможуть люди бути в безпеці під час обстрілів.

15. Створення мережі психологічної підтримки для ВПО в Білозерській громаді.

16. Облаштувати село урнами для сміття.

17. Покращення соціального, морального й фізичного стану ВПО, які живуть у нашій громаді. Проведення заходів із психологами, волонтерами для покращення життя ВПО.

18. Організувати безкоштовні курси програмування, веб-дизайну, тестування.

19. Створення молодіжних центрів та хабів, щоб діти й підлітки навіть у такий складний час мали змогу трохи відновитися та отримати гарні емоції.

Далі громада спільно з міжнародними партнерами визначить, які із зазначених ініціатив відповідають певним критеріям та будуть профінансовані. Зокрема, чи можливо їх реалізувати в строк до 4 місяців, враховуючи нинішні безпекові умови в громаді. Реалізувати їх планують до кінця 2024 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Громади Херсонщини та Миколаївщини виграли гранти для покращення життя населення: що буде зроблено 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів