Частинка Ріо в Надеждівці: скульптор з Білозерської громади встановив у селі нову символічну скульптуру

Частинка Ріо в Надеждівці: скульптор з Білозерської громади встановив у селі нову символічну скульптуру

Автор: Дарина Лапіна 15 Июня 2024 11:00

Символом надії та віри в перемогу сил добра є статуя Ісуса Христа, яку нещодавно встановили при в’їзді в село Надеждівка Білозерської громади. Її автор – обдарований місцевий скульптор  Павло Жебровський. Він каже, що нова робота має ще один прихований сенс, який, одначе, відомий усім жителям його села.

Не так давно «Гривна» опублікувала історію талановитого майстра із села Надеждівка, який, зокрема, відомий тим, що створив та встановив меморіал на честь визволителів рідного села при в’їзді в населений пункт з боку Білозерки.

Під час нашої останньої бесіди пан Павло розповів, що працює над новою монументальною роботою, однак подробиць розкривати не став, зауваживши лише, що скульптуру встановлять при в’їзді в село і що вона на біблійну тематику. Нещодавно митець завершив роботу, і «Гривна», як і обіцяла, розповідає про нове творіння майстра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тонкощі професії і таємничий новий витвір: історія скульптора з Білозерської громади

Як розповів Павло Жебровський, ідея зробити скульптуру за біблійними мотивами виникла приблизно за рік до початку повномасштабного вторгнення. Тоді пан Павло разом зі старостою села Олександром Івченком задумали встановити статую Діви Марії біля церкви. Однак підступний напад росії змусив на деякий час відкласти цей замисел.

Та ніщо не зупинить ідею, час якої настав. І скульптор відчув це після завершення роботи над вищезгаданим меморіалом.

«Після цієї роботи  (меморіал визволителям Надеждівки – авт.) я собі подумав: у нас же є ще один в’їзд в село. І я відчув, що хочу зробити цю роботу.

Розумієте, для мене вона символічна, бо саме в тому напрямку (де нині встановили скульптуру Христа – авт.) ми з односельцями свого часу  виходили й виглядали наших військових. І саме з того напрямку ЗСУ заходили в наше село. Вони йшли до нас по тій дорозі», - поділився майстер.

За його словами, на виготовлення скульптури пішло два місяці, ще один знадобився, щоб її встановити. Зараз статуя Христа стоїть при в’їзді в Надеждівку з боку Миколаївщини.

Скульптура виготовлена зі звичного для автора матеріалу.

«Робота, як і попередні, зроблена із газобетону. Я на цьому матеріалі спеціалізуюся. А часу на експерименти поки немає», - розповів пан Павло.

Майстер також пояснив, чому відійшов від першочергового замислу виготовити статую Діви Марії.

«Я просто шукав той праобраз, який мені наш староста Олександр вислав, але я втратив те фото. Тому що під час окупації я все видалив з телефона. Там дуже гарна була скульптура, але я не міг пригадати, якою вона має бути.

Тоді вирішив пошукати в інтернеті, переглядав різні образи й Діви Марії, і Христа. А потім натрапив на фото статуї Христа-Спасителя в Ріо-де-Жанейро. Мало того, що вона монументальна – майже 40 метрів. А ще вона так правдоподібно зроблена – знімаю капелюха перед майстром.

Я закохався в цю роботу. Мені закортіло спробувати створити щось схоже. Подумав, чому б у нас Ріо не зробити, – посміхається. – Тим більше, що, на мою думку, потрібно все найкраще в світі притягувати до себе.

У Ріо скульптура майже 40 метрів заввишки, а у нас – 4 метри. Також у цьому є певний символізм. У мене ще, правда, підставка 70 сантиметрів, тож вийшло майже 5 метрів. Але сама статуя чотириметрова», - розповів Павло Жебровський.

Скульптор зізнається, що без допомоги своєї сім’ї та односельців він ще довго би працював над статуєю. Родина та небайдужі жителі Надеждівки допомагали чим могли: хто гривнею, а хто працею.

«Мені до людей було соромно звертатись, бо зараз війна, з грошима складно, тим більше, що допомагати треба в першу чергу військовим. Тому я озвучив цю ідею своїй родині. У мене є брати, сестри, племінники, донечка моя. Вони всі мене підтримали. Так ми назбирали на матеріал. Брат Віктор допомагав від початку й до кінця. Усе зробили разом з ним.

Односельці коли дізнались, що ми почали працювати, також почали скидатись грошима. Хтось пропонував допомогу – фарбували, шпаклювали. Тому так швидко ми все зробили», - розказав скульптор.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Мадяру від херсонечок»: художниця з Херсона перетворює зброю на мистецтво – її твори є і в захисників

Фото надав Павло Жебровський.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів