"Безкоштовне" вугілля в обмін на паспорт та гроші: яка ситуація з твердим паливом на лівобережжі Херсонської області

Автор: Іван Підлісний 11 Янв. 2024 17:40

Зниження температури та невеликий сніг показали справжню спроможність так званої окупаційної влади та комунальників боротися з наслідками "негоди" на лівобережжі Херсонщини. 

Цілі громади на тимчасово окупованій території області залишаються без світла, опалення та води. А нестача енергетиків та рятувальників лише підтвердили проблеми окупантів та справжнє відношення псевдочиновників до цивільного населення. 

Натомість, в телеграм-каналах окупаційних адміністрацій дописи лише про "перемоги". Наприклад, гауляйтер сальдо заявив про виділення цілого мільярду рублів на реалізацію "програми з безоплатного забезпечення жителів Херсонської області твердим паливом". 

За словами сальдо, так званий уряд ТОТ Херсонщини вже придбав 70 тисяч тонн вугілля. Він заявив, що "жителі кожного домоволодіння з пічним опаленням мають право безкоштовно отримати в своїх населених пунктах дві тонни вугілля на поточний опалювальний сезон". Але чи просто отримати "безкоштовне вугілля" жителям тимчасово окупованої території. 

Вугілля в обмін на "паспорт"

Отримати паливо можуть не всі. Лише власники російських паспортів. Як пише Центр національного спротиву, "безкоштовне вугілля" - це новий спосіб спонукати українців отримувати окупаційний "аусвайс". 

А жителі лівобережжі Херсонщини, які саботують вимоги окупантів щодо паспортизації, приречені замерзнути в своїх домівках. 

"Наразі на ТОТ мінусова температура, а значна кількість сіл без електроенергії через нездатність окупаційної адміністрації забезпечити життєдіяльність регіону. Проте росіяни навіть цю ситуацію цинічно використовують для своїх планів змінення демографічної ситуації в регіоні", - пише Центр національного спротиву. 

Заплатити за "безкоштовне вугілля"

Безкоштовне паливо виявилося не таким вже й дармовим, як заявив гауляйтер Херсонщини володимир сальдо. 

В телеграм-каналах окупантів з'являються скарги жителів тимчасово окупованої частини регіону на побори під час отримання обіцяного чиновниками вугілля. Так, власники баз, де перевантажується паливо, беруть плату за свої послуги. 

Рублі потрібно платити за зважування, завантаження та доставку вугілля. Цінник стартує від 600 "дерев'яних" за кожну вказану дію. Чи варто нагадувати, що всі вугільні склади та бази підконтрольні оточенню окупаційним адміністраціям? 

Плату вимагають навіть з пенсіонерів, про який показово "піклуються" псевдочиновники, затримуючи або не виплачуючи обіцяні російські пенсії. 

Варто зазначити, що вугілля "від сальдо" навряд зможуть отримати жителі міста Олешки, які вже кілька місяців сидять без світла. Як кажуть місцеві, в населеному пункті спостерігаються проблеми з постачанням навіть продуктів харчування, адже постачальники бояться їхати до міста. 

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів