Служба безпеки повідомила про підозру в колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору жителю Херсона, який під час окупації погодився стати «директором» комунального підприємства «Агрофірма радгосп "Білозерський"».
ДОВІДКА. Агрофірма радгосп «Білозерський» – один із найбільших в Україні виробників саджанців винограду, плодово-ягідної продукції, виноматеріалів і вина. Розміщується в селі Дніпровське Білозерської громади.
Годував окупантів і розселяв їх у будинки місцевих жителів
Отримавши повноваження на «посаді», чоловік закликав працівників агрофірми переходити на роботу до «нового» «коммунального предприятия агрофирма совхоз «Белозерский». У разі незгоди погрожував людям звільненням, повідомляє пресслужба УСБУ в Херсонській області.
Підтримуючи рішення окупаційної влади про введення рубльової зони, він затвердив прейскурант цін та реалізацію продукції підприємства в російських рублях.
«Підозрюваний на власний розсуд розпоряджався матеріальними ресурсами державного підприємства. Незаконно вилучене майно віддавав у користування військовослужбовцям РФ та співробітникам ФСБ. Здійснював ремонт техніки агрофірми, яку в подальшому надавав у користування ворогу», – повідомляє пресслужба СБУ.
Фото: УСБУ в Херсонській області
Також він опікувався побутом окупантів – годував російських військових та розселяв їх у будинки місцевих жителів. Відомо, що й на підприємстві він надавав прихисток загарбникам.
Встановлено, що зрадник брав безпосередню участь у масових заходах на святкуванні так званого дня прапору Росії, куди залучав працівників підприємства та обіцяв їм грошову «винагороду» в рублях. Крім того, закликав робочих «віддати голос» у незаконному референдумі щодо приєднання Херсонської області до РФ. Шантажував підлеглих, що отримають зарплату лише ті, хто проголосує.
Слідчі СБУ повідомили зловмиснику про підозру за ч. 5 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України.
Повідомляється, що підозрюваний утік з Херсона разом з іншими зрадниками, проте СБУ відоме його місце перебування. Наразі проводяться заходи для притягнення колаборанта до відповідальності.
Захопив підприємство покійного тестя
Служба безпеки не називає прізвища підозрюваного, проте публікує його фото та чітко зазначає «посаду», яку він отримав від окупаційної влади. Згідно з інформацією «Бази зрадників Херсона», ідеться про Литвиненка Максима Івановича, 13 липня 1978 року народження.
«Добровільно та за власною ініціативою призначений на посаду директора КП Агрофірма радгосп "Білозерський" від окупантів. Захватив підприємство, постійно залякує колектив підприємства розправою в підвалах рашистів. У всьому сприяє окупаційним військам. Передав армії агресора близько 10 автомобілів, що належать агрофірмі», – зазначено про Литвиненка в «Базі зрадників».
Колаборант Максим Литвиненко. Скріншот відео: Facebook/Білозерка.Інфо
Знаходимо на сайті «Опричники» ще один допис про зрадника та «указ» про призначення його на посаду.
«Литвиненко співпрацює із російськими загарбниками та іншими "аматорами руського міра" з моменту захоплення Херсонщини.
Згідно з "указом" "військово-цивільної адміністрації Херсонської області", російські загарбники призначили Максима Івановича "директором" захопленої комунальної агрофірми "Радгосп «Білозерський»" з 17 червня 2022 року.
Ще в березні 2022 року озброєні окупанти спільно з М. Литвиненком нанесли візит на підприємство та незаконно заволоділи автомобілями й іншою сільськогосподарською технікою. Відомо, що Литвиненко передав цей транспорт добровільно на потреби окупантів.
Довоєнний факт про цього зрадника: 2020 року Максим Литвиненко балотувався на посаду Білозерського селищного голови від партії "Наш Край"», – ідеться про Литвиненка на сайті, де зібрані зокрема й дані про зрадників України.
Фото: oprichniki.org
За даними сайту «Чесно», Литвиненко двічі балотувався до Херсонської обласної ради: у 2015 році – по мажоритарному округу від партії «Соціалісти»; у 2020 році – за списком партії «Наш край». Обидва рази балотування було невдалим.
Свого часу Литвиненко керував кількома банками, у тому числі й філіалом «Укрексімбанку» в Херсонській області. З 2014 року очолював агропідприємство «Енограй», що займалося вирощуванням зокрема персикових садів біля села Софіївка колишнього Білозерського району. Про це він розповідав виданню Білозерка.Інфо у 2020 році, коли балотувався на посаду Білозерського селищного голови. Пішов з посади після повномасштабного вторгнення Росії.
Нарешті, ще один факт із біографії зрадника Максима Литвиненка – він є зятем відомого на Херсонщині аграрія Віктора Сілецького. Нагадаємо, саме Сілецький із 1979 року до своєї смерті у 2018 році був директором агрофірми радгоспу «Білозерський». У 2003 році Сілецький отримав звання Героя України.
Тэги: