Ображені люди, які все життя мріяли керувати, алкоголіки, наркомани: загальний портрет колаборантів Херсонщини

Ображені люди, які все життя мріяли керувати, алкоголіки, наркомани: загальний портрет колаборантів Херсонщини

Автор: Дарина Лапіна 29 Май 2024 14:00

Випадків, коли під час російської окупації українських територій, зокрема і Херсонщини, місцеві колаборанти починають робити карколомні кар’єри – дуже багато. «Директорами» та «начальниками» стають люди, які часто не мають базових знань та досвіду в сфері, яку збираються «очолювати». Та що там, в «російськом мірє» шанс стати  «міністром культури» є навіть у Бидла

То який він – типовий портрет колаборанта на Херсонщині? Відповісти на це запитання спробував журналіст-розслідувач з Каховки Олег Батурин в інтерв’ю «Українській правді».

За словами журналіста, колаборанти Херсонщини – це здебільшого ображені люди, які все життя мріяли чимось керувати. Розумних та досвідчених серед них небагато, а решта – кар'єристи, алкоголіки, наркомани.

«Так, здебільшого ображені. Особливо яскраво вони проявили себе навесні 2022 року, коли була перша хвиля зрадників. Принаймні те, що я спостерігав у Херсонській області та частково в Запорізькій і Миколаївській. 

Це люди – і багатьох я особисто знав, – які все життя мріяли чимось керувати, але нічого для цього не робили. Серед зрадників Херсонщини лише одиниці справді дуже розумні, досвідчені, ті, що мають особисті досягнення. І такі люди найнебезпечніші. 

Решта – кар'єристи, алкоголіки, наркомани. Мене певною мірою веселило, коли окупанти в Каховці почали одразу впроваджувати свої православні "скрєпи". І на тлі цього "скрєпного фльору", дуже агресивного, про віру та якісь там сімейні цінності почали розповідати, перепрошую, повії або спиті чоловіки. Це виглядало трагікомічно», - розповів Олег Батурин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новопризначеним «міністром культури» ТОТ Херсонщини став колишній ютубер Бидло, – ЗМІ

Він також зауважив, що наразі ситуація в Херсонській області дуже неоднорідна, адже вона залежить від конкретної громади та від «ступеня упоротості» місцевих зрадників.

«Є такі населені пункти, де просто тотальні репресії. Наприклад, у Новотроїцькій громаді Генічеського району в деяких місцях влаштовували депортацію місцевого населення. Людей просто виганяли», - пояснив журналіст.

Крім цього, він також навів декілька красномовних прикладів херсонських колаборантів.

«Дуже яскрава історія в мешканця Каховки Віталія Єфименка на прізвисько «Єфим». Він вийшов з криміналітету 90-х. Буквально з перших днів окупації винирнув як впливовий колаборант, отримав посаду «заступника голови адміністрації Каховського району» в Новій Каховці. Відповідав за патріотичне виховання, за ще щось. А також грабував підприємців. 

Крім того, що в нього кримінальне минуле, Єфименко до вторгнення постійно бігав на 9 травня з дідами на палках, намагався організовувати «Безсмертні полки». А ще він відомий в Каховці тим, що в 90-ті роки чіпляв місцевих дівчат, вивозив їх на «Тачанку» і там їх позбавляв цноти. Він дуже любив «колекціонувати» незайманих дівчат.

Але цього «дуже скрєпного» чувака росіяни заарештували ще влітку 2022 року та досі тримають «на підвалі»Вони його звинувачують у тому, що роблять самі: в махінаціях, пограбуваннях», - розповів журналіст.

Він також навів приклад зради «відтермінованої».

«Є такі зрадники, які проявили себе в 2023 році, значно пізніше, ніж інші. Була така історія в селищі Велика Лепетиха. В 2022 році директорка місцевої школи збиралася стати посадовицею окупаційної адміністрації, але місцеві дізналися, вирішили її приструнити – поставили біля її будинку траурний вінок та склянку з горілкою.

Не знаю, чи саме це, чи загалом людський осуд на неї вплинули, але на той момент від співпраці з окупантами вона відмовилась, почала розказувати, що вірна Україні. Судячи з усього, в МОН України не залишили її на посаді, і тоді вона вже з чистою совістю побігла працювати на окупаційну адміністрацію», - розказав Олег Батурин. 

Водночас журналіст зауважує, що з 2022 року окупанти багатьох колаборантів зняли з посад.

«В них же кілька хвиль заміни так званих окупаційних «посадовців» на всіх рівнях», - підкреслив Батурин.

До слова, нещодавно «Гривна» розповідала, що кремль вирішив ліквідувати на ТОТ Херсонської області так звані «військово-цивільні адміністрації», які були створені одразу після окупації та до складу яких увійшли місцеві колаборанти. Замість них будуть просто «цивільні адміністрації». Та головне – з насиджених місць окупанти витурюють і зрадників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти проводять реформу влади на Херсонщині та викидають із крісел місцевих колаборантів

Фото з відкритих джерел.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів