Новопризначеним «міністром культури» ТОТ Херсонщини став колишній ютубер Бидло, – ЗМІ

Новопризначеним «міністром культури» ТОТ Херсонщини став колишній ютубер Бидло, – ЗМІ

Автор: Дарина Лапіна 28 Май 2024 12:30

Окупанти змінили керівника одного зі своїх вигаданих «міністерств» на тимчасово окупованій частині Херсонської області. Так, новим «міністром культури» на ТОТ Херсонщини став колаборант, який свого часу вів YouTube-канал під псевдонімом Бидло.

Новопризначений «культурний міністр» –  колаборант Артем Лагойський, який до війни працював в Херсонському державному університеті, а також був ютубером на прізвисько Бидло. Про його призначення нову «посаду» та факти з біографії розповідає «IPC-Південь».

Журналісти знайшли  сторінку, власник якої займався стрімінгом онлайн-ігор на платформі YouTube. Та й сама сторінка, з якої розповсюджувався цей контент, мала назву «Good Games Быдло», а слово «Бидло» стало певним псевдонімом Лагойського у віртуальному світі. Так називався його YouTube-проєкт і сторінка в російській соцмережі.

Хоча згодом назви акаунтів і було змінено, період «Бидла» залишив свої сліди у соцмережах майбутнього «міністра». Свою діяльність у вигляді «Бидла» Лагойський припинив 7 років тому, зібравши всього 350 підписників на YouTube.

Зауважимо, що раніше так званим «міністром культури» на ТОТ Херсонщини був ще один херсонський колаборант Олександр Кузьменко. Чому російські окупанти його звільнили – наразі не зрозуміло.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти проводять реформу влади на Херсонщині та викидають із крісел місцевих колаборантів

«Гривна» раніше розповідала про Олександра Кузьменка – колишнього учителя музики, який добровільно погодився співпрацювати з окупантами. На чолі фейкового «міністерства культури» Кузьменко допомагав росіянам розкрадати музеї під час їхньої втечі з Херсона. 

Олександр Вікторович Кузьменко був звичайним директором музичної школи № 4. Також колись викладав музику в школі мистецтв № 1 у Херсоні. Кузьменко любив відвідувати заходи проросійських прихильників – брав участь у «Безсмертному полку».

У 2010 році Олександр Кузьменко був членом нині забороненої Комуністичної партії України, депутатом Степанівської сільради. У 2020 році він став депутатом Суворовської районної у місті Херсоні ради VIII скликання. Тоді ж був членом політичної партії «Блок Володимира Сальдо».

На новій посаді фейкового «міністра культури» Олександр Кузьменко не лише вів пропагандистську діяльність у Херсоні, а й здавав окупантам українських учителів, які виїхали з міста, бо не хотіли співпрацювати з росіянами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як учитель музики став «міністром культури» в окупаційній владі Херсонської області

Фото: «IPC-Південь».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів