За українську мову кидали на «підвал» та жорстоко били: подружжю з третьої спроби вдалося виїхати з ТОТ Херсонщини

За українську мову кидали на «підвал» та жорстоко били: подружжю з третьої спроби вдалося виїхати з ТОТ Херсонщини

Автор: Ганна Власенко 14 Февр. 2024 10:50

З тимчасово окупованої території Херсонщини нещодавна вдалося виїхати цивільному подружжю. Вони майже два роки перебували в окупації та зазнали жорстокого поводження зі сторони загарбників.

Про повернення людей з окупації повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Посадовець азначив, що важко уявити, що люди вимушені пережити.

«Жінку двічі водили на «підвал» та жорстоко побили через те, що вона розмовляла українською мовою!», - повідомив Лубінець.

Тричі чоловік та жінка намагалися виїхати на підконтрольну Україні територію: перший раз на їхніх очах розстріляли евакуаційну машину, другий – українців побили. Лише третя спроба виявилася вдалою.

За сприяння Офісу Омбудсмана був напрацьований евакуаційний маршрут та забезпечено психологічну підтримку подружжю. Як результат, сьогодні українці у відносній безпеці.

«Надалі наш Офіс працюватиме, щоб допомогти родині в разі потреби. Люди, які повертаються додому мають розуміти: ми всі єдині й маємо підтримувати одне одного!», - зауважив уповноважений з прав людини.

Читайте також: «Гайки закручуються»: щоб виїхати з ТОТ Херсонщини, людина має прийняти для себе складне рішення – взяти паспорт рф

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів