Вулиця Лавреньова та інші: долучайтесь до нового опитування щодо перейменування в Херсонській громаді
Ілюстративне фото

Вулиця Лавреньова та інші: долучайтесь до нового опитування щодо перейменування в Херсонській громаді

Автор: Євген Веселов 18 Апр. 2024 16:18

З 18 по 23 квітня на сайті Херсонської міської ради та її виконавчих органів проводяться консультації з громадськістю щодо перейменування вулиць, скверів, парків тощо на території Херсонської громади.

Це чергова порція перейменувань топонімів на виконання вимог Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», повідомляє ХМВА.

Взяти участь в обговоренні можна за посиланням. Пропонується проголосувати за запропоновані варіанти або надати свій варіант найменування вулиці чи провулку.

Наразі в опитуванні фігурують вулиці та провулки не тільки Херсона, а й населених пунктів громади, зокрема селищ Молодіжне, Зеленівка та Комишани.

Цього разу перейменування торкнеться вулиці Лавреньова. Пропонується три варіанти назви:

-  Болгарська (пропозиція відображає особливості формування мікрорайону Шуменський, названого на честь болгарського міста-побратима Херсона);

- Костя Гордієнка (Гордієнко Кость (Костянтин) Горді́йович (? - 1733) – кошовий отаман Запорозької Січі (1702–1713, 1728), гетьман дубоссарський (з 1714 р.), військовий і політичний діяч. Відстоюючи політичні права Війська Запорозького низового, рішуче виступав проти Московської держави. Попри особисту неприязнь до Івана Мазепи, уклав воєнний союз із Гетьманщиною у війні проти Петра I. Керував Військом запорозьким у часи перебування його адміністративного центру на Херсонщині (Олешківська Січ, Кам'янська Січ). Сподвижник гетьмана Пилипа Орлика, співавтор першої української Конституції («Договори та Постановлення прав і вольностей Війська Запорозького»). Помер та похований на Кам'янській Січі (с. Республіканець);

-  Симона Петлюри (Симон Васильович Петлюра (1879 - 1926) - публіцист, літературний і театральний критик, український державний, військовий та політичний діяч. Організатор українських збройних сил. Борець за незалежність України у ХХ сторіччі).

Для вулиці Чайковського також пропонується три варіанти назви:

- Вільних матросів (на честь херсонських судноплавців, членів Товариства вільних матросів, які займалися «вільними перевезеннями» вантажів у гирлі Дніпра з використанням шаланд, дубів, різних човнів);

- Андрія Орлова (Андрій Ігорович Орлов (1983-2023), народився в Полтаві-сержант Збройних сил України, учасник російсько-українсько війни, позивний «Сармат». У 2014-2016 роках у складі батальйону «Донбас» Національної гвардії України брав участь в антитерористичній операції на сході України. За визволення Херсона отримав нагороду Героя України. Прийняв козацьку посвяту від курінного отамана «вовчого куреня» Вінницького козацького куреня Василя Лобуні. Загинув, виконуючи бойове завдання на лівому березі Дніпра (пропозиція Козацького товариства «Херсонська Січ»);

-  Крива (історична назва).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Херсоні почали встановлювати таблички з новими назвами вулиць, на черзі – зупинки

Для вулиці Смольної пропонують назву Вірьовчинська (історична назва) або Героїв Територіальної оборони.

Для вулиці Маяковського – Володимира Примаченка (Примаченко Володимир Васильович (1965-2022) – український військовослужбовець, старший сержант Збройних сил України, учасник Революції гідності, АТО та російсько-української війни. Загинув на Донеччині під час виконання бойового завдання. Герой України (посмертно). Багато часу жив і працював в Херсоні), або Міщанська (Історична назва).

Серед варіантів, які пропонується для перейменування провулку Гастелло, є назва на ім’я Амет-Хан Султана (Амет-Ха́н Султа́н (1920-1971) – льотчик-ас, учасник Другої світової війни, національний герой кримськотатарського народу. У червні 1945 року за успішне проведення 603 бойових вильотів, збиті особисто 30 літаків противника різних типів і 19 літаків ворога, збитих в групових боях, удостоєний звання двічі Героя Радянського Союзу. З 1947 до 1971 року – льотчик-випробувач. Заслужений льотчик-випробувач СРСР, єдиний льотчик, який випробував понад 50 типів літальних апаратів: ним випробувано в повітрі 107 одиниць техніки). Й одночасно є варіант – провулок Авіатора Уточкіна (Уточкін Сергій Ісаєвич (1876-1916) – один із перших українських авіаторів, родом з Одеси. В Херсоні здійснював демонстраційні польоти на перших літаках).

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів