Встановлено особи окупантів, які на Миколаївщині закатували цивільного за передачу даних ЗСУ

Встановлено особи окупантів, які на Миколаївщині закатували цивільного за передачу даних ЗСУ

Автор: Дарина Лапіна 28 Май 2024 13:00

Поліцейські виявили аудіозапис перехоплення розмови російських військовослужбовців, яка свідчила про катування і вбивство цивільного. Правоохоронці провели кропітку роботу та встановили трьох загарбників, які катували та вбили чоловіка.

На момент виявлення запису слідчі не знали ні хто його скоїв, ні хто є постраждалим. Як розповіли в департаменті комунікацій Нацполіції України, для того, щоб встановити фігурантів та потерпілих, поліцейські перевірили всі факти вбивств цивільних громадян на деокупованій території Миколаївської та Херсонської областей, які за способом вчинення можуть відповідати отриманій в інформації, але не знайшли збігів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти закатували дружину та маленького сина військовослужбовця з Херсонщини

Після стали телефонувати всім мешканцям і головам місцевих сіл та територіальних громад. Опитавши десятки людей, слідчі Нацполіції виявили факт, який відбувся в кінці березня 2022 року в одному з населених пунктів Снігурівського району Миколаївської області.

Встановивши місце поховання вбитого, поліцейські провели ексгумацію трупа для проведення судмедекспертизи та порівняльної генетичної молекулярної експертизи з родичами загиблого.

Експертизи підтвердили: вбитий — 53-річний місцевий мешканець, який мав принципову активну українську позицію. Перебуваючи в окупації, він ретельно нотував кількість, напрямок та дати пересування російської техніки і передавав цю інформацію Збройним силам України. За це окупанти спочатку його били і катували: звʼязали руки пластиковими хомутами і пиляли напильником зуби, а після відрубали пальці рук і застрелили. Цю інформацію у ході оглядів місця події, допитів свідків, проведення слідчих експериментів та сотень інших слідчих дій повідомили очевидці злочину.

За допомогою ГУ Розвідки Міноборони України слідчі змогли ідентифікувати військових рф, які катували та вбили чоловіка. Ними виявились командири та солдат 108 десантно-штурмового полку з Краснодарьского краю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пекло херсонських катівень: четверо чоловіків відверто розповіли про тортури та сексуальне насильство в окупації

Під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора, за вбивство і катування цивільного на Миколаївщині їм повідомили про підозру у жорстокому поводженні з військовополоненими або цивільним населенням, поєднане з умисним вбивством.

Головне фото ілюстративне, в тексті - Нацполіції України.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів