«Відкрите вікно можливостей»: Кримський міст наразі без захисту – шторм змив бонові загородження
Ілюстративне фото довоєнного часу з відкритих джерел

«Відкрите вікно можливостей»: Кримський міст наразі без захисту – шторм змив бонові загородження

Автор: Марина Поліщук 01 Декабря 2023 16:00

Після шторму, який вирував в останні дні листопада в тимчасово окупованому Криму, були знищені бонові загородження, які окупанти розмістили для захисту Кримського мосту від морських дронів.

Погода продовжує знищувати перешкоди, що їх створюють російські окупанти на території українського Криму. Як повідомляла «Гривна», у ніч на 27 листопада стихія змила водою фортифікаційні споруди окупантів на кримських пляжах. Наразі ж стало відомо, що потужний шторм також залишив міст через Керченську протоку без захисту від морських дронів.

Про це свідчать супутникові знімки, які опублікував відомий OSINT-аналітик MT Anderson, пише профільне видання Defense Express. Експерт пише, що три баржі, на яких кріпилися бонові загородження, повністю затоплені. Ще одна баржа – частково затоплена, а дві – змиті хвилями. Одна баржа залишається на плаву, але вона не закріплена.

Нагадаємо, що ці загородження були встановлені окупантами ще наприкінці серпня цього року – після того, як 17 липня Україна за допомогою морських дронів-камікадзе здійснила чергову успішну атаку на Кримський міст. У такий спосіб ворог прагнув захистити міст від ураження: бонові загородження, за задумом окупантів, мали створити суцільний бар'єр. Але він не витримав випробування погодою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кримський міст приречений: «сьогодні це слабенька цивільна артерія, ненадійна, небезпечна і дуже обмежена» (фільм від СБУ)

«Водночас треба розуміти, що ворог докладе всі зусилля задля їх поновлення. Але в будь-якому випадку для цього знадобиться час, який відкриває певне вікно можливостей», – зазначають експерти Defense Express.

Супутниковий знімок Кримського мосту від 4 жовтня 2023 року

Супутниковий знімок Кримського мосту від 28 листопада. Джерело: MT Anderson

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маневреність військ, перспективи оточення росіян та звільнення Криму: генерал Маломуж про дії ЗСУ на лівобережжі Херсонщини 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів