Маневреність військ, перспективи оточення росіян та звільнення Криму: генерал Маломуж про дії ЗСУ на лівобережжі Херсонщини

Маневреність військ, перспективи оточення росіян та звільнення Криму: генерал Маломуж про дії ЗСУ на лівобережжі Херсонщини

Автор: Ганна Власенко 01 Декабря 2023 10:00

ЗСУ успішно діють та розширюють плацдарми на лівобережжі Херсонщини. Ворогу важко сконцентрувати основні ударні сили. Не виключена перспектива оточення росіян та рух до Криму.

Своє бачення розвитку подій озвучив в ефірі «Еспресо» генерал армії України, голова Служби зовнішньої розвідки України 2005-2010 рр. Микола Маломуж.

За його словами, йдеться не лише про знецінення ворога, а звільнення півдня України, після чого можуть бути застовані заходи, пов'язані зі звільненням Криму.

"Це переспектива не тільки поступового руху ЗСУ щодо знецінення ворога на окремих напрямках, включаючи лівобережжя. Мова про оточення окупантів, звільнення півдня України. Тоді можуть бути застосовані заходи, пов'язані зі звільненням Криму. Сьогодні це надзвичайно ефективна модель дій. Я думаю, що про це говорив Залужний у стратегії ведення війни і ми ці заходи вже реалізуємо", - підкреслив генерал.

Маломуж зауважив, що південний напрямок є стратегічним і перспективним для визволення територій. Тому перший стратегічний напрямок, який ми вже освоюємо - рух до Мелітополя. Другий альтернативний формат - удари з лівобережжя Херсонщини.

"Перші наші операції пов'язані з морською піхотою, а це фактично еліта ЗСУ, яка не тільки захопила плацдарми, а проводить рейди на окупованих територіях Лівобережжя і не дає ворогу можливості оточити наші підрозділи і прицільно наносити ракетні, артилерійські удари. Маневреність військ дозволяє нам зберігати особовий склад, ефективно знищувати ворога, виявляти ворожі вогневі позиції та відтягувати частину військ на цю територію від Запорізького напрямку", - вважає генерал.

Микола Маломуж зазначив, що ворог не має можливості підтягнути нові великі сили з Запорізького або східного плацдарму.

"Ці формати вже перекриті, особливі сили неможливо перекинути. Окупанти провели ротацію також на морську піхоту, поставили там бригаду, яка підірвалася на власних мінах. Було знищено 50 війсьокових РФ, практично, своїми ж засобами. Це викликало паніку і небажання вести якісь наступальні операції щодо наших підрозділів на лівобережжі Херсонщини", - додав генерал.

Читайте також: На лівобережжі Херсонщини ворог відмовляється йти на штурми, підривається на власних мінах та жаліється на погану погоду

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів