Вбивства, викрадення, катування: росіяни чинять злочини проти духовенства на ТОТ

Вбивства, викрадення, катування: росіяни чинять злочини проти духовенства на ТОТ

Автор: Ганна Власенко 25 Янв. 2024 10:15

Терор проти духовенства, віруючих громадян, проти релігійних центрів на окупованих росією територіях почав значно посилюватися. Так, наразі, згідно з інформацією щодо злочинів росіян, які зафіксувала ініціатива «Трибунал для путіна», вдалося виокремити 50 злочинів проти лідерів релігійних громад. Серед них, зокрема, вбивства, викрадення, катування.

По це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

«У двох випадках священники були вбиті навмисно, у п’яти випадках священники були вбиті внаслідок бомбардувань різними видами зброї, у восьми випадках вони були поранені внаслідок таких атак. 20 священників було викрадено, і де вони зараз знаходяться, більшою мірою невідомо. П’ять священників було викрадено і згодом були звільнені, і всі вони, після переїзду на підконтрольну Уряду України територію або після деокупації, розповіли, що були піддані жорстоким катуванням. Одного священника депортували, вигнали з рідного міста і подальша його доля невідома», – повідомив правозахисник. 

Читайте також: Керуючий Херсонською єпархією ПЦУ розповів про 508 днів життя в окупованих Олешках

Він розповів також про зафіксовані випадки, коли  окупанти проганяли священників та парафіян із храму та використовували споруду для власних потреб. Окрім цього, відомі випадки, коли окупанти спустошували церкву ти прилеглі до неї будівлі, розміщували біля храму свою артилерію тощо.

За словами Євгена Захарова, серед викрадених релігійних представників – переважно священники УПЦ, а також лідери різних протестантських церков, священники греко-католицьких церков.

Читайте також: 600 випадків насильницьких зникнень: адвокат фіксує воєнні злочини росіян на Херсонщині

На головній світлині: пошкоджений обстрілами ворога храм у селі Дніпровське на Херсонщині, серпень 2023 р. Фото: Херсонська єпархія ПЦУ

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів