На Херсонщині розслідують 21 тисячу злочинів, вчинених рашистами та колаборантами

На Херсонщині розслідують 21 тисячу злочинів, вчинених рашистами та колаборантами

Автор: Ганна Власенко 19 Янв. 2024 17:00

Зараз по Херсонській області розслідується понад 21 тисяча кримінальних правопорушень проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. Переважна кількість з них пов'язана з нападами на цивільні об'єкти. Також розслідуються вбивства, незаконне позбавлення волі, тортури цивільних осіб.

Про це «Новинам Приазовʼя» повідомила головна спеціалістка з питань інформаційної політики Херсонської обласної прокуратури Анастасія Весіловська.

За словами Весіловської, за результатами розслідувань, вже повідомлено про підозру 66 особам.

«Це абсолютно різні ланки військовослужбовців та представників окупаційної влади. І серед них є представники вищого офіцерського складу армії РФ, які шляхом віддання наказів вчиняли злочини проти цивільного населення. Так, нещодавно за результатами проведеної роботи, було ідентифіковано та повідомлено про підозру двом військовим РФ, які розстріляли цивільного чоловіка на тимчасово окупованій території – у селі Нова Збур’ївка. Це сталося у травні 2023 року. Тоді двоє озброєних військових РФ у стані алкогольного сп'яніння проникли на територію домоволодіння жителя села і почали його на подвір'ї жорстоко бити. Пізніше, коли чоловік намагався сховатися у власному будинку, вони зайшли та розстріляли його з автоматичної зброї», – зазначила працівниця прокуратури.

Читайте також: Російські військові продовжують розстрілювати цивільне населення на лівобережжі Херсонщини

Анастасія Весіловська зауважила, що проводити досудові розслідування та притягати осіб до відповідальності у більшості випадків вдається завдяки інституту заочного судочинства. За вчинення кримінальних злочинів на тимчасово окупованих територіях російським військовим загрожує до 15 років позбавлення волі або довічне ув'язнення, в залежності від суспільно небезпечних дій, які були вчинені, зазначає спеціалістка прокуратури.

«Завдяки інституту заочного судочинства, ми притягуємо до відповідальності таких осіб. Строку давності ці вироки не мають. Тобто їх відповідальність настає з моменту вже набрання вироку законної сили після суду, відповідно, їхнього фактичного затримання та відбуття покарання», – додала вона.

Зі слів працівниці прокуратури, станом на зараз до суду спрямовані обвинувальні акти проти 56 осіб. По території Херсонської області вже винесли 4 вироки російським військовим. З них три людини засуджені заочно й один військовий очно, додала вона.

«Це був військовополонений, так званий представник «народної міліції» «ДНР». Його засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного майна. Він був старшим стрільцем», – повідомили в прокуратурі.

У відомстві додали, що затримувати російських військових, які вчинили злочини на території України, найчастіше вдається саме під час взяття їх у полон.

Читайте також: У Херсонській громаді російська армія зруйнувала більше 6 тисяч об'єктів

Фото: Reuters

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів