В Одесі перейменували п’ять вулиць в межах деколонізації, ще дві нові назви винесуть на громадське обговорення

В Одесі перейменували п’ять вулиць в межах деколонізації, ще дві нові назви винесуть на громадське обговорення

Автор: Дарина Лапіна 30 Мар. 2024 18:30

В Одесі продовжується зміна назв вулиць в межах деколонізації. Нещодавно 5 вулиць міста перейменували на честь Героїв України, які загинули, захищаючи незалежність та суверенітет.

Відповідне розпорядження підписав мер Геннадій Труханов.

«Вулицю Бочарова перейменовано  на честь майстер-сержанта СБУ В'ячеслава Бувалкіна.
Вулиця Махачкалінська відтепер носитиме ім’я Віталія Блажка, який тут жив та ходив у школу. За перейменування цієї вулиці клопотала Національна гвардія України.
Також 10 років минуло, як Україна тимчасово вивела Збройні Сили України з Криму. Тоді єдиним підрозділом, який зміг передислокувати всю бойову техніку, стала 10 бригада морський авіації. Операція проходила під керівництвом Ігоря Бедзая, який відтоді проходив службу в нашому місті. На ім’я Героя в Одесі перейменовано вулицю Якутську, що розташована поруч із Меморіалом 411 берегової батареї.

А вулиця Марії Демченко перейменована на честь Дениса Максишка. В подальшому навколо Меморіалу планується створити ареал топонімів на честь військових російсько-української війни.
І останнє перейменування на сьогодні: за клопотанням командувача Військово-Морських Сил ЗСУ вулиця Каманіна відтепер носитиме ім’я Валерія Самофалова», –
розповів міський голова у своєму Телеграм-каналі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не Южне, а Порт-Аненталь: на Одещині перейменують 11 населених пунктів в межах деколонізації

До слова, невдовзі на громадське обговорення буде винесено питання зміни назв ще двох міських топонімів. Така інфорація прозвучала на черговому засіданні міської історико-топонімічноії комісії 28 березня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Херсоні можуть з’явитися вулиці Гандзюк і Чобан-заде – містян просять проголосувати

«Зокрема, члени комісії рекомендували перейменувати проспект Гагаріна на проспект Незламних. Українці - це народ, який не можна зламати, побороти чи підкорити. У новій назві проспекту пропонується увічнити подвиг кожного українця.

Також комісією рекомендовано вулицю Маршала Говорова перейменувати на вулицю Добровольців. Адже саме добровольці першими стали на захист нашої країни як у 2014, так і у 2024 році», - повідомляє пресслужба Одеської міськради. 

Ілюстративне фото: Сергій Нужненко/Радіо Свобода.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів