Спроможності по розмінуванню збільшуються: на Херсонщині сапери обстежили майже 20 тисяч гектарів сільгоспземель за місяць

Спроможності по розмінуванню збільшуються: на Херсонщині сапери обстежили майже 20 тисяч гектарів сільгоспземель за місяць

Автор: Ганна Власенко 31 Янв. 2024 17:45

В Україні за січень поточного року на наявність вибухонебезпечних предметів обстежено понад 21 тисяча гектарів сільгоспземель, найбільше – на Херсонщині.

Такі результати у сфері гуманітарного розмінування за перший місяць року оприлюднені на сайті Міністерства економіки України.

«У 2023 році наші сапери показали гарний результат. Тож ми оновили План заходів із розмінування земель сільськогосподарського призначення, збільшивши площі, визначені для першочергового повернення в господарську експлуатацію. І вже працюючи за оновленим планом, ДСНС, ДССТ та неурядові оператори обстежили в перший місяць понад 21 тисячу гектарів землі. Враховуючи, що зима – складний період для робіт з розмінування, маємо непогані темпи», - зазначила перший віцепрем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Найбільше в січні обстежено земель сільгосппризначення в Херсонській області – майже 19,7 тис га. Понад 1,1 тис га обстежено в Миколаївській області, біля 200 га – в Харківській. 

Читайте також: Світовий конгрес українців та фонд Сергія Притули збиратимуть кошти у Північній Америці задля розмінування Херсонщини

Також Юлія Свириденко зауважила, що в порівнянні з кінцем минулого року в Україні збільшилась кількість сертифікованих операторів протимінної діяльності.

«В грудні минулого року в Україні було 26 сертифікованих операторів. Станом на зараз маємо вже 29 операторів. Отже наші спроможності збільшуються», - наголосила міністерка.

За повідомленням Херсонської ОВА, станом на середину грудня 2023 року, загалом на деокупованій Херсонщині сапери обстежили 151 843,3 гектар територій, з них 128 382,6 гектарів – землі сільськогосподарського призначення. На цих територіях виявлено та знешкоджено понад 134,5 тис. вибухонебезпечних предметів.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів