Прокудін: Херсонщина живе за гроші, які просить, – в область повернулося лише 5 відсотків бізнесу

Прокудін: Херсонщина живе за гроші, які просить, – в область повернулося лише 5 відсотків бізнесу

Автор: Марина Поліщук 09 Янв. 2024 15:00

На сьогодні Херсонщина виживає лише завдяки допомозі від держави та інших регіонів. Власні доходи дуже мізерні, зважаючи на те, що лише 5% бізнесу повернулося в область після деокупації.

Про обласний бюджет – доходи та витрати – розповів начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін в інтерв’ю «Укрінформу».

«Ми живемо за гроші, які просимо, нам допомагають держава та інші області. До всіх звертаємося. Лише 5% бізнесу повернулося на Херсонщину», – повідомив очільник Херсонщини

За його словами, загальний обсяг бюджету області на 2024 рік складає 1 млрд 601 млн гривень. Це як власні доходи, так і субвенції з державного бюджету. Але здебільшого – субвенції і дотації.

«Є 14 обласних програм. Зокрема, це надання допомоги захисникам і захисницям – близько 70 млн грн. 204 млн грн будуть спрямовані на утримання закладів охорони здоров’я, спорту, інших установ та комунальних підприємств. 187 млн грн закладено на фінансування заходів із запобігання виникненню та ліквідації надзвичайних ситуацій та створенню захисних, фортифікаційних споруд, це можна назвати – безпека громадян. На соціальний розвиток – трохи більше 47 млн грн, на розвиток громад Херсонщини – майже 36 млн грн», – деталізував Прокудін.

Незважаючи на скруту, майже всі громади Херсонщини, зокрема й обласний бюджет, підтримують українських військових.

«Ми вклалися у таку потрібну й дороговартісну річ, як купольні РЕБи, та в ударні fpv-дрони. З місцевого бюджету та за благодійні кошти ми закупили понад 50 машин, 220 човнів, прилади нічного бачення, мавіки, антидронові рушниці та багато іншого», – зазначив начальник ХОВА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дрони, мотори для човнів та польова кухня: херсонські чиновники відзвітували про передачу допомоги ЗСУ

Окремо він згадав про діяльність робочої групи «Прозорість та підзвітність», створеної у жовтні минулого року після корупційного скандалу. Нагадаємо, група працює над аналізом оголошених тендерів та проведених закупівель.

«У чому суть – вони бачать можливі порушення ще до закупки, і для нас це запобіжник. Кожен із них може зробити зауваження, тоді ми зупинимося і вивчимо ризики. Звичайно, ця робоча група не замінює фахові антикорупційні структури, але для нас – це контроль і прозорість. Були, наприклад, закупки техніки у деяких громад, які ми просто зупиняли, наприклад автомобілі, інші речі, які не потрібні зараз громаді або за неадекватною ціною», – поділився Олександр Прокудін.

На запитання стосовно автомобіля Hyundai Tucson 2023 року випуску, який придбали для управління освіти Херсонської міськради за майже 1,125 млн гривень, що викликало резонанс у суспільстві, очільник області відповів так:

«Той, що для «перевезення бойлерів» придбали? Думаю, що після такого розголосу – інших варіантів, окрім як передати авто на потреби ЗСУ, у них не буде. Громадський контроль – найдієвіший».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підземні лікарні, відновлення житла та захист цивільних – Прокудін про плани Херсонщини на 2024 рік

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів