Постільна білизна в потягах здорощала: українці діляться досвідом економії
Ілюстративне фото

Постільна білизна в потягах здорощала: українці діляться досвідом економії

Автор: Марина Поліщук 23 Травня 2024 16:45

«Укрзалізниця» повідомляє, що замінила всю постільну білизну в потягах та підвищила її вартість. До кінця червня обіцяють замінити матраци та подушки.

Про це йдеться на офіційному сайті перевізника – зазначається, що вартість постільної білизни проіндексовано вперше за 5 років.

«Відтепер пасажири отримають більш якісну послугу. Так, починаючи з 22 травня, постільна білизна в плацкартних та купейних вагонах коштуватиме 80 грн (замість 50 грн), у вагонах СВ – 120 грн (замість 60 грн)», – сказано в повідомленні.

У пресслужбі «Укрзалізниці» додають, що перед підвищенням вартості в потягах завершили заміну постільної білизни. Крім того, до кінця червня цього року будуть замінені матраци та подушки на всіх рейсах далекого сполучення.

Без придбання постільної білизни пасажир не має права користуватися матрацом і подушкою – через можливість підхопити якесь захворювання. Про це нагадує Олександр Рудоманов – у минулому журналіст, незалежний експерт та менеджер «Укрзалізниці», нині він в ЗСУ.

Олександр згадує, як колись за невеликі гроші можна було проїхати, не купуючи постіль. У коментарях до його допису в соцмережі українці теж діляться лайфхаками, спогадами та ідеями. Наприклад, дехто згадує, як після збору помідорів на Херсонщині поверталися до Києва в потязі й заради економії спали на третій боковій полці в плацкартному вагоні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лише два вагони, квитки розкуповують за лічені години: херсонці просять Укрзалізницю врегулювати питання

Ось іще декілька коментарів:

«Був період коли постіль була настільки брудною, що став брати з собою дешевий тонкий спальник і наволочку. Спиш як у своєму ліжку, і точно знаєш, що воно чисте)»

***

«Навіть у найбідніші часи не їздила без постільної білизни. Краще не поїсти день. Для мене це було страшно позорним».

***

«Легкий спальник брав, було чудово. Тільки подушку треба було серед ночі свиснути з матраца і запхати в запасну футболку. А так вважаю, що гарна свіжа нова постіль за 80 грн це норм».

***

«Не купував її по 50 не буду і по 80 – завжди беру з собою ковдру та надувну подушку».

***

«Я в студентські роки їздила в Київ з Бродів потягом без постілі. Вночі крадькома стягувала матрац, застеляла своїм простирадлом. Не раз мене провідник (чка) з того матрацу стягувала і клала на голу поличку».

***

«Дуже часто не брав постіль. Особливо якщо холодно і я не планую роздягатися, то навіщо? Куртку під голову скрутив і норм».

***

«Я колись років 20 тому підхопила в поїзді воші - саме тому, що користувалась постіллю і тими вонючими матрацом і подушкою. Після того багато років принципово не брала постіль в поїздах, ні подушок ні матраців не торкалась і близько. Мала із собою спальник».

***

«Один раз на нічний потяг не взяла постіль. Просиділа всю ніч біля столика, час від часу слухаючи музику. Вранці дивилася у вікно, добре, що було літо і рано розвиднілося. Краще брати постіль і лежати».

***

«Останній раз їхала перед Пасхою. Ужгород- Київ. Експрес. Квітки не дешеві в порівнянні з іншими потягами. Декілька людей спали просто без постілі (ну і матраців)».

***

«З Донецька до Києва одна постіль на двох. По одному простирадлу, ну, і одному наволочка, іншому – рушник, щоб накрити подушку».

***

«Беру спальник або постіль з дому, іноді – купую. Але навіть коли купую – не беру переважно матрац, стелю на полицю просто».

***

«Постіль беру раз на 100 поїздок. Легше взяти спальник».

***

«У нас і так подорожі на УЗ дуже дешеві. Порівняно з ЄС навіть, навіть з нашими ЗП, все рівно дешево. В захист постілі, вони стали круті, нові. Та нові матраци привезли. Тому вважаю оправдане підняття цін».

***

«Майже завжди брав з собою. До речі, матрац часто не потрібен, бо полиці стали дуже м'які».

***

«Ділюсь лайфхаком: жіноча сумочка, а зверху худі під голову замість подушки, флісовий плед з дому – і вуаля».

***

«Я найвигідніший пасажир УЗ. Моя постіль завжди залишається нерозпакованою. Травми від мокрих простирадел минулого настільки глибокі, що я не довірятиму ніякій залізничній постелі ніколи. Підкладаю собі під голову одяг і сплю».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як діяти, якщо не встигли на потяг через повітряну тривогу: пояснення від «Укрзалізниці»

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів