Підвищення мінімальної зарплати та деяких виплат – зміни з 1 квітня

Підвищення мінімальної зарплати та деяких виплат – зміни з 1 квітня

Автор: Марина Поліщук 31 Мар. 2024 08:00

Від 1 квітня мінімальна зарплата в Україні зросте до 8 тисяч гривень. Це вплине й на підвищення певних соцвиплат. Також буде збільшено виплати деяким категоріям пенсіонерів.

З наступного місяця мінімальна заробітна плата становитиме 8 тисяч гривень. Зараз вона складає 7100 гривень. Про це на засіданні уряду 29 березня повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Це вже друге підвищення базової величини мінімальної зарплати в нинішньому році – з 1 січня цього року вона зросла до 7100 гривень. Як повідомляє пресслужба Пенсійного фонду, збільшення мінімальної зарплати позначиться на розмірі окремих видів пенсій і соціальних виплат.

ПЕНСІЇ. Підвищення виплат відчують 65-річні пенсіонери з тривалим страховим стажем: 35 років – для чоловіків, 30 років – для жінок. Згідно із законодавством, мінімальна пенсія для таких пенсіонерів не може бути меншою за 40% від мінімальної зарплати. Тож відтепер ця категорія українців має отримувати не менше 3200 гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Індексація і доплати: який середній розмір пенсії на Херсонщині з 1 березня

Крім того, з 1 квітня традиційно зростуть пенсії в українців, котрі на заслуженому відпочинку продовжують працювати. Таким людям не потрібно звертатися до сервісних центрів Пенсійного фонду – перерахунок проведуть автоматично.

ВИПЛАТИ. Зростання мінімальної зарплати спричинить також збільшення декретних виплат – відпусток і лікарняних, пов’язаних із вагітністю та пологами. Мінімальна сума декретних виплат на місяць не може бути нижчою, ніж мінімальна зарплата, максимальна – не може перевищувати розмір максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. Ця сума дорівнює 15-ти розмірам мінімальної зарплати (із 1 квітня – 120 тис грн). Отримати виплати можуть і працевлаштовані, і безробітні жінки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи продовжать отримувати українські пенсії жителі окупованої частини Херсонщини?

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів