Окупована Каховка четвертий день – без світла, води, газу та зв’язку: люди готують їсти у дворах

Окупована Каховка четвертий день – без світла, води, газу та зв’язку: люди готують їсти у дворах

Автор: Марина Поліщук 25 Мар. 2024 11:25

На тимчасово окупованій частині Херсонщини посилюються проблеми з відсутністю електроенергії, водопостачання та інших життєво важливих комунікацій. Деякі населені пункти наближаються до гуманітарної кризи.

Як повідомляла «Гривна» минулого тижня, у тимчасово окупованій Новій Каховці найбільший мікрорайон міста, Сокіл, уже четвертий тиждень без світла та інтернету. Люди також скаржаться на обмежене постачання води.

Подібні повідомлення надходять і з Каховки, де кілька днів немає світла, води, газу та зв’язку.

«Ситуація в місті. Все ще відсутній нормальний звʼязок – як мобільний, так і домашній інтернет. Світло та газ теж відсутні. Світло, наскільки відомо, є тільки в районі ДСУ та частково на Світлово. Поки якось так…» - повідомив зранку 25 березня телеграм-канал «Каховський рух».

Така ситуація в окупованому місті триває з п’ятниці, 22 березня, зазначає Центр журналістських розслідувань, посилаючись на розповіді місцевих жителів. Перебої зі світлом і газом також є і в сусідніх громадах. Люди вимушені готувати їсти прямо на вулиці.

«На другий день блекаута, в суботу, 23 березня, у наших рідних, сусідів і знайомих розрядилися всі телефони. Зв’язку немає, його можна зловити лише на верхніх поверхах деяких багатоповерхівок. Але люди йти туди бояться, бо багато квартир захопили російські військові. Їсти всі готують у дворі. Представники окупаційної влади нічого не пояснюють і коли відновлять подачу світла та газу не говорять», – цитує ЦЖР жителів Каховки.

Наявність цих проблем у Каховці в окупаційних пабліках підтвердив гауляйтер окупованої частини Херсонської області Володимир Сальдо. Він пояснив їх нібито обстрілами з боку ЗСУ 22 березня. В регіоні знищені газорозподільчі пункти, електропідстанції та інші об’єкти, захоплені російськими загарбниками. Сальдо стверджує, що розпочати ремонт зруйнованого газорозподільчого пункту загарбники планують лише 25 березня. 

За даними ЦЖР, кілька днів відсутнє газопостачання в Любимівській громаді Каховського району. Крім того, понад місяць тривають серйозні перебої з подачею електроенергії і води в Таврійській і Новокаховській громадах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На ТОТ Херсонщини майже не лишилося місцевих лікарів, а приїжджі російські наживаються на пацієнтах

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів