Наслідки підриву Каховської ГЕС: в одному зі скверів Миколаєва довелося викорчувати сосни

Наслідки підриву Каховської ГЕС: в одному зі скверів Миколаєва довелося викорчувати сосни

Автор: Марина Поліщук 17 Янв. 2024 08:00

В одному з миколаївських скверів комунальникам довелося викорчувати частину сосен, які загинули після затоплення внаслідок підриву російськими окупантами Каховської ГЕС. Хвойні дерева так і не оговталися після великої води.

Ідеться про сквер «Вербочка», який виходить на пляж «Прибій». Тут висадили сосни наприкінці 2021 року. Облаштуванням скверу тоді зайнялися місцеві жителі – мешканці прилеглих до скверу будинків. Люди закупили саджанці за власні кошти та власними силами висадили їх у сквері задля комфортного відпочинку, повідомляє КП «Миколаївські парки».

«На жаль, після вчинення російськими загарбниками воєнного злочину та потенційного акту екоциду, а саме підриву Каховської ГЕС, що трапився 6 червня 2023 року, було затоплено берегову зону впритул до проїжджої частини, тобто вся територія була залита водою. Через що більша частина сосен була пошкоджена», - ідеться в повідомленні.

У комунальному підприємстві додають, що сосни були пошкоджені грибковим захворюванням. У період підтоплення території скверу хвороба почала прогресувати, і це спровокувало поширення захворювання на інші здорові дерева. Саме для того, щоб попередити розвиток і подальше розповсюдження хвороби на інші дерева, комунальники викорчували хворі сосни.

«З метою проведення компенсаційної висадки та підготовки місця для посадки сосен у 2024 році, робітники КП «Миколаївські парки» проводять роботи по видаленню хворих дерев, а також заміні ґрунту, щоб можна було провести висадку сосен протягом поточного року. Для подальшого озеленення міста та приведення території до ладу», - повідомили в КП.

За чий рахунок цього разу будуть придбані нові саджанці дерев, не зазначається.

Як повідомляла «Гривна», минулого року в Миколаївській та Одеській областях відбулася наймасштабніша в історії України висадка лісів. Восени, згідно з планами, мали висадити 34 мільйони дерев на 5700 гектарах!

Фото: Facebook/Миколаївські парки

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів