Нас у райраді вже називають Порт-Аненталь, питання вирішене на 80 відсотків: мер Южного – про перейменування міста

Нас у райраді вже називають Порт-Аненталь, питання вирішене на 80 відсотків: мер Южного – про перейменування міста

Автор: Дарина Лапіна 28 Мар. 2024 17:00

Портове місто Южне Одеської області скоро має змінити свою назву в межах процедури деколонізації, через яку зараз проходять чимало населених пунктів в різних регіонах країни. Нове ім’я для Южного обрали в стінах Верховної Ради, адже місцеві депутати не внесли на розгляд парламентарів свій хоч який-небудь варіант.І хоча нову назву – Порт-Аненталь, ще мають остаточно затвердити на сесії ВР, мер міста Володимир Новацький радить починати звикати до нового імені Южного, адже питання перейменування вже майже вирішено.

Про це він розповів під час щорічного звіту, який транслювався на Южненському телебаченні.  

«Я був здивований, коли я був на нараді в районній раді, і там нас вже називали Порт-Аненталь, а не Южне! Я кажу: куди ви поспішаєте, ще ж немає рішення сесії Верховної Ради. Проте деякі люди вже сприймають так, що питання вже вирішено. Так, воно десь вирішене десь на відсотків 80…Але не треба поспішати поки не було прийнято рішення ВР», – поділився мер.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Не Южне, а Порт-Аненталь: на Одещині перейменують 11 населених пунктів в межах деколонізації

Очільник міста визнає, що далеко не всім жителям сподобалась нова назва – Порт-Аненталь, проте, на його думку, люди невдовзі до неї звикнуть.

«Напевно, немає такої людини в місті Южне, яка б не обговорювала сьогодні назву нашого міста. Я вже не хочу наголошувати на тому, як це все проходило, як депутати не підтримали…Нікого звинувачувати тут не треба, ми знаємо від чого це залежало. Це також треба питати тих людей, які не віддали свій голос за перейменування. Але, я думаю, що нічого страшного, треба буде до цього привикати. Колись було Комінтерново, а зараз Доброслав – привикли. І до цього привикнемо… Я думаю, що це перейменування пройде без галасу, спокійно і люди навіть не всі відчують, що вже і документи в них переоформлені. Ми не перші, сьогодні перейменування по всій Україні йде. Всі це проходять і у всіх це виходить», – запевняє Володимир Новацький.

Нагадаємо, 9 листопада 2023 року відбулося засідання позачергової сесії Южненської міськради, на яке було винесене питання щодо перейменування міста. Проте голосування за нову назву так і не відбулося

За результатами народного голосування переміг варіант «Південне»

Однак за нову назву не проголосували місцеві депутати. Натомість більшість наполягала на тому, щоб залишити стару назву – Южне.

Депутати запропонували підготувати комплексне звернення до Національної комісії зі стандарту держмови з проханням виключити місто з переліку на перейменування.

Чим це все закінчилось «Гривна» розповідала нещодавно. Так, 20 березня профільний парламентський комітет погодив нову назву Южного – Порт-Аненталь.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів