Немає оплати – зачинені двері: чому деякі укриття в Южному на Одещині під час тривоги виявилися недоступними
Ілюстративне фото

Немає оплати – зачинені двері: чому деякі укриття в Южному на Одещині під час тривоги виявилися недоступними

Автор: Дарина Лапіна 28 Февр. 2024 16:45

У ніч з 27 на 28 лютого російські терористи вчергове атакували дронами-камікадзе український Південь. Оголошена повітряна тривога, а тим більше звуки вибухів змушують людей швидко шукати безпечні місця, щоб пережити чергову атаку ворога. Хтось користується правилом двох стін, а дехто поспішає до спеціальних укриттів або хоча би підвалів. Але останні не завжди можуть потрапити всередину сховків. 

Враженнями від пережитої неспокійної ночі в ніч на 28 лютого через масовану атаку російських БПЛА ділилися в соцмережі й жителі прибережного міста Южне Одеської області. Так, користувачка Lyudmila Bogachik розповіла, що не змогла потрапити в укриття під час повітряної тривоги:

«Сьогодні під час тривоги, коли шахеди летіли над Южним, двері в підвал по вул. Приморській 19 були закриті. Невже два роки війни нічому не навчили? Хто взагалі повинен відповідати за безпеку мешканців, окрім самих мешканців?»

Пізніше під постом містянки з’явився коментар голови фонду комунального майна Южненської міськради Наталії Питусь. Чиновниця заявила, що вищезгадана скарга безпідставна, адже минулої ночі вона й сама ходила до укриття за цією адресою:

«Не правда. Двері були відчинені. Я особисто ходила в підвал! Двері на Приморській 19 відчиняються автоматично!»

Проте певні проблеми з доступом до укриттів у місті все ж є. І саме це стало причиною нещодавніх зборів голів місцевих ОСББ. На зустрічі були також присутні й співробітниці фонду комунального майна. Обговорювали скарги містян на деякі закриті укриття під час тривоги та умови роботи автоматизованої системи в сховищах Южного. Про це йдеться в сюжеті «Южненського телебачення» за 23 лютого.

Так, місцеві укриття з початком повітряної тривоги мають відчинятися автоматично. Проте строк оплати мобільного оператора (який забезпечує цю функцію) вичерпано. Через це двері автоматично тепер не відчиняються. На перші 2 місяці послуги мобільного оператора оплатила підрядна організація, яка їх встановлювала. 

Як пояснила Наталя Питусь, система автоматичного відкриття дверей до укриттів мала справно працювати до березня. Про це заздалегідь попереджала фірма, яка виграла тендер на установку цих замків. Проте відключення чомусь сталося раніше.

Питання про виділення коштів на утримання замків винесуть на сесію міськради. А поки голів ОСББ закликали сплатити тариф самостійно – на період, поки гроші не виділять з бюджету. Усього в Южному – 14 протирадіаційних укриттів із новими замками. Як повідомили в фонді коммайна, 7 ОСББ послугу оплати, деякі відключили живлення.

Ідея автоматичного доступу до укриттів сама по собі непогана, адже це унеможливлює випадки, коли люди під час ракетної небезпеки стоять під зачиненими дверима сховища, чекаючи, поки голова ОСББ прибіжить з ключами від замка. Але дуже важливо, аби автоматичні системи працювали справно й укриття під час повітряних тривог точно були відкритті, адже все може закінчитися трагедією.

Як, наприклад, сталося в Києві в червні минулого року. Нагадаємо, тоді під час нічної атаки РФ по столиці в Деснянському районі столиці загинули троє людей – дві жінки й дитина. Вони намагалися потрапити до найближчого укриття, розташованого в поліклініці, та його двері були зачинені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Автоматичне відкривання дверей та більша кількість сторожів – укриття в школах і дитсадках Одеси удосконалюють

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів