На Одещині серед дітей шириться скарлатина, є один летальний випадок

На Одещині серед дітей шириться скарлатина, є один летальний випадок

Автор: Марина Поліщук 09 Мар. 2024 10:59

В Одеській області серед дітей шириться захворюваність на скарлатину. Цього року вже зареєстровано 61 випадок скарлатини, серед них – 1 смерть від ускладнень.

Зростання захворюваності пов’язане з черговим циклічним підйомом, повідомили в Одеському обласному центрі контролю та профілактики хвороб. Останній циклічний підйом реєстрували у 2014 році – тоді захворіло 355 осіб.

У 2023 році на Одещині, практично у всіх районах області, було зареєстровано 182 випадки захворювання на скарлатину, і це було у 2,6 разів більше, ніж у 2022 році. При цьому 97% хворих складали діти до 17 років. А найбільш уразлива вікова група серед них – 5-9 років (56%).

«У поточному році зареєстровано 61 випадок скарлатини серед дітей, у тому числі 1 летальний від ускладнень», - зазначили в центрі контролю та профілактики хвороб.

ЩО ТАКЕ СКАРЛАТИНА ТА ЯК УБЕРЕГТИ ДИТИНУ

Скарлатина – це гостре інфекційне захворювання групи стрептококових інфекцій, яке проявляється інтоксикацією, гнійним ураженням мигдаликів ротоглотки та характерним дрібним червоним висипом. Він здебільшого локалізується в нижній частині живота, паховій зоні, на сідницях, внутрішніх поверхнях кінцівок. 

До речі, висипання – важлива ознака, яка дозволяє відрізнити скарлатину від ангіни.

Специфічне лікування скарлатини відсутнє, наголошують фахівці Одеського центрі контролю та профілактики хвороб. Діагноз ґрунтується на епідеміологічних даних, характерній клінічній картині та лабораторних дослідженнях.

Профілактика захворювання полягає у ранньому виявленні та ізоляції носія інфекції. Хворим на скарлатину слід перебувати в ізоляції до 24 годин після отримання першої дози антибіотика. Якщо антибіотик не призначали, ізоляція має тривати протягом 21 дня.

Скарлатина може мати небезпечні гнійні ускладнення, пов’язані з невчасним початком лікування. Зокрема, бактерія може уразити легені й спричинити пневмонію. Може також спровокувати отит, менінгіт, флегмону тощо. 

Після одужання у людини виникає імунітет до скарлатини, як правило, на все життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Одещині побільшало диких тварин, хворих на сказ

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів