На Одещині побільшало диких тварин, хворих на сказ

На Одещині побільшало диких тварин, хворих на сказ

Автор: Ганна Власенко 18 Февр. 2024 17:00

На Одещині зростає кількість диких тварин, заражених сказом. Станом на 16 лютого Держпродспоживслужбою в області виявлено 23 заражені лисиці та 13 шакалів, що несуть потенційну небезпеку, як для людей так і домашніх тварин, повідомляє Одеська ОДА.

«Одеською ОВА та ОУВ «Дунай» видано спільний наказ щодо вжиття необхідних заходів для упередження поширення небезпечного захворювання. Мета наказу - зобовʼязати мисливські угіддя на території Одещини сформувати бригади для знешкодження хижих тварин, що можуть нести небезпеку», - йдеться у повідомлені.

Зазначаєиться, що перелік осіб у бригадах визначається керівниками мисливських угідь відповідно до дозвільної документації на необхідну для відстрілу зброю. Після знешкодження заражених та коригування чисельності тварин будуть вжиті заходи щодо їх вакцинування на території області.

«В разі появи в селах диких тварин, які можуть нести небезпеку - просимо повідомляти про це відповідні служби», - наголошують в Одеській ОДА.

Нагадаємо, що сказ – вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб людини. Вірус сказу вражає центральну нервову систему і після появи симптомів стає невиліковним – 100% хворих людей помирають.

Від інфікованої тварини сказ може передаватись і людині через укус, подряпину чи слину. Якщо такий вид контакту стався, слід негайно звернутись до лікаря, який призначить антирабічну допомогу — тобто введення вакцини від сказу.

Як раніше повідомляла «Гривна», у Миколаєві та області також часто трапляються випадки укусів людей дикими тваринами, зараженими сказом, або ж домашніми, які були інфіковані цим вірусом. Щоб уникнути смертельно небезпечної хвороби слід дотримуватися головного правила - не ігнорувати вакцинацію.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів