В Одеській області днями ліквідували склад, що містив близько 50 тонн отруйного сміття. Токсичні відходи, що залишалися як радянський «спадок», десятиліттями псували повітря та землю небезпечними хімічними елементами.
Ідеться про склад пестицидів та гербіцидів на території двох сіл Кодимської громади – Грабове та Лабушне. Його ліквідацією займалися міжрегіональний центр швидкого реагування ДСНС України та ТОВ «Укрекопром», а роботи проводилися за кошти обласного бюджету
Як саме проходила ліквідація засобів хімічного захисту рослин у селі Лабушне, детально розповіли на сторінці Кодимської громади у Facebook:
«На території складування пестицидів і гербіцидів стоїть нестерпний сморід. Місце огороджене попереджувальними стрічками, які забороняють доступ до складів сторонніх осіб. Робітники у спеціальному захисному одязі вантажать у біг-беги отруйне сміття. Робота, її об’єми, вага хімвідходів, терміни виконання, безпека і захист працівників ретельно фіксуються представниками «Укрекопром» і ДСНС, щоб все відповідало нормам чинного законодавства у цій сфері. Дві бригади по 4 робітника працюють по черзі, у перерві – обробляють захисні костюми та взуття, знімаючи з них токсичні залишки, і лише потім відпочивають».
Зазначається, що завантажені в біг-беги десятки тон хімічного сміття будуть доправлені в Одесу – там їх спалять у високотемпературних печах (температура в камері спалювання сягає 850-1300°С).
Далі спеціалісти ще мають зняти верхній шар ґрунту, просочений отрутою.
«Чи швидко відновиться земельний покрив після такого людського втручання? Відповідь дадуть екологи. Та поки що радіємо, що Кодимщина позбулася цього непотребу», - йдеться в дописі.
Раніше в департаменті екології Одеської ОВА розповіли, що на території області залишається 50 місць, де зберігаються небезпечні токсичні речовини чи відходи. Їх усі планують ліквідувати.
Як повідомляла «Гривна», місяць тому на Одещині ліквідували 44-річний могильник з отрутою. 147 тонн дусту знаходились в регіоні з 1979 року, коли поблизу узбережжя затонуло судно з дустом на борту. Ліквідацію виконали через загрозу російських атак, адже удари могли призвести до потрапляння отруйних речовин у ґрунт та воду.
Фото: Facebook/Кодимська громада
Тэги: