Миш’як, хлориди та інша зараза: в яких громадах Миколаївщини не можна вживати воду з-під крана
Ілюстративне фото

Миш’як, хлориди та інша зараза: в яких громадах Миколаївщини не можна вживати воду з-під крана

Автор: Марина Поліщук 02 Грудня 2023 08:40

Щотижня спеціалісти Миколаївського обласного центру контролю та профілактики хвороб перевіряють якість водопровідної води в населених пунктах області, що зазнали підтоплення через підрив російськими окупантами дамби Каховської ГЕС. Нові результати дослідження – невтішні для жителів кількох громад Миколаївщини.

Про результати планових досліджень води з джерел водопостачання та водопроводів у населених пунктах, що зазнали підтоплення, станом на 1 грудня 2023 року повідомила пресслужба державної установи «Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

МИКОЛАЇВ. За результатами тижневих досліджень проба води з водопровідної мережі в обласному центрі не відповідала нормативам за санітарно-хімічними показниками та мікробіологічними показниками. Вода не придатна для питних потреб. Деталі дослідження не повідомляють, проте нагадаємо, що минулого тижня у водопровідній воді в Миколаєві виявили фекальне забруднення.

СНІГУРІВКА. У цьому місті проби води брали з нових водозабірних свердловин у мікрорайонах «Сім вітрів», «Лісорозплідник» та «Птахофабрика». Воду досліджували на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники. Зазначається, що всі проби води не відповідали нормативам.

ОЧАКІВ. У місті Очаків у пробах води з водопровідної мережі відхилень від нормативів, як і минулого тижня, не виявлено.

ГАЛИЦИНІВСЬКА ГРОМАДА. У селах Лимани та Лупареве в листопаді двічі брали для дослідження воду зі свердловин та водопровідної мережі – загалом 13 проб. Ці села не зазнавали підтоплення, тут – інша проблема, пов’язана з розташованим неподалік Миколаївським глиноземним заводом, відходи якого негативно впливають на навколишнє середовище.

Як повідомляла «Гривна», на початку вересня цьогоріч у водопровідній мережі в Лиманах та Лупаревому спеціалісти Держпродспоживслужби виявили перевищення вмісту миш'яку.

Нові проби води, взяті в цих селах у листопаді, знову показали невтішні результати.

За результатами експертизи, у селі Лимани у двох із п’яти досліджених проб води концентрація миш’яку перевищувала гранично допустиму в 1,1 та 1,2 рази. Ще дві проби води не відповідали нормативам за мікробіологічними показниками.

У селі Лупареве перевищення гранично допустимої концентрації миш’яку виявили в трьох пробах із восьми – у 1,7; 2,8 та 3,4 рази. Ще в чотирьох пробах був перевищений вміст хлоридів. Загалом усі досліджені 8 проб води не відповідали нормативам за мікробіологічними показниками.

Населенню зазначених вище громад для приготування їжі та задоволення питних потреб варто використовувати воду гарантованої якості, як альтернатива – фасовану воду промислового виробництва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одеса й Миколаїв – у п’ятірці українських міст із найбруднішим повітрям 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів