Майже два роки в полоні: додому повернувся військовий, якого окупанти полонили на Херсонщині в перший день війни

Майже два роки в полоні: додому повернувся військовий, якого окупанти полонили на Херсонщині в перший день війни

Автор: Марина Поліщук 04 Січня 2024 08:45

Третього січня 2024 року Україна повернула з російського полону 230 українців та українок. Переважно це військовослужбовці, але є серед них і 6 цивільних. Серед звільнених – і сержант Вадим Максименко, якого окупанти взяли в полон на КПВВ «Чонгар» 24 лютого 2022 року.

Про це повідомила радниця з питань комунікацій керівника Офісу президента Дарія Зарівна.

«Сержант Вадим Максименко. Його було захоплено в полон 24 лютого 2022 року на КПВВ “Чонгар” на Херсонщині. Звільнений з полону 3 січня 2024 року. Просто уявіть скільки часу втратила людина…» - написала вона у своєму телеграм-каналі.

Відомо, що Максименко – сержант 79-го прикордонного загону Держприкордонслужби: загін охороняв ділянку кордону, що включає адміністративні території в межах Херсонської області.

Влітку цього року російські пропагандисти опублікували відеоінтерв’ю з військовополоненим Вадимом Максименком, який, за їхнім твердженням, «розповів усю правду про події, що сталися на Чонгарському кордоні». Зважаючи на тортури, яким окупанти піддають українських військових у полоні, та примушування говорити на камеру потрібні Кремлю фрази, це інтерв’ю, як і сотні інших подібних, з’явилося з однією метою: дискредитація ЗСУ та приниження України.


Скріншот з російського пропагандистського сайту

ЩО ВІДОМО ПРО ОБМІН

Окрім того, що цей обмін відбувся вперше за майже 5 місяців (востаннє обмін полоненими був 7 серпня минулого року), він ще й став найбільшим за час повномасштабного вторгнення.

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими повідомили, що в межах обміну 3 січня було звільнено:

- 130 військовослужбовців ЗСУ;
- 55 нацгвардійців;
- 38 прикордонників;
- 1 поліцейський;
- 6 цивільних, які були незаконно позбавлені волі.

Серед повернутих були як ті, хто мав офіційний статус військовополоненого, підтверджений через Міжнародний комітет Червоного Хреста (182 особи), так і ті українські військовослужбовці, які вважалися зниклими безвісти та мали статус «пошук особи» (48). Повернулися, зокрема, і семеро захисників острова Зміїний.

Більшість звільнених – чоловіки (225), п’ятеро жінок. До рядового та сержантського складу належать 213 осіб, одинадцятеро – офіцери.

На фото: повернення додому з російського полону 230 українців та українок. Фото: Омбудсман Дмитро Лубінець

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів