Критична нестача лікарів та ліжок: на Одещині є проблеми з реабілітацією військових
Ілюстративне фото

Критична нестача лікарів та ліжок: на Одещині є проблеми з реабілітацією військових

Автор: Марина Поліщук 04 Декабря 2023 17:00

В Одеській області на сьогодні існують серйозні проблеми з реабілітацією військових. Критично не вистачає ні фахівців, ні необхідної кількості ліжок.

Про це йшлося на конференції «Проблеми та перспективи організації реабілітаційної допомоги ветеранам ЗСУ – Rehab-2024», яка відбулася днями в Одесі. Під час заходу лікарі, представники влади та бізнесу обговорювали головні виклики, проблеми та перспективи якісної реабілітації військових, а також питання протезування та оздоровлення.

Як зазначив мер Одеси Геннадій Труханов, в Одесі наразі ефективно працюють міські програми з реабілітації військових, з осені запрацював ВетеранХаб. 

«Але потрібно ще більше! Маємо скоординувати нашу роботу з приватним та державним сектором. Сьогодні – в розробці окремий IT-напрямок, де плануємо зібрати всю інформацію щодо підтримки ветеранів в Одесі», – повідомив Труханов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В одеському центрі реабілітації лікують військових та членів їхніх родин

Проте насправді не так все добре. Пропорційно до кількості населення Одещини (2,5 млн осіб) у лікувальних закладах області має бути не менше 500 ліжок для реабілітації військових. Але цього й близько нема, повідомив під час конференції голова департаменту охорони здоров’я Одеської ОВА Олександр Курмишов.

«Сьогодні ми маємо близько 300 ліжок, у повному обсязі ними оснащена лише Одеська обласна дитяча лікарня. В інших кластерних та надкластерних медичних закладах реабілітаційні відділення або на стадії розгортання, або надають допомогу лише в амбулаторному, але не стаціонарному форматі», – розповів Курмишов.

За його словами, крім нестачі ліжок, є ще й серйозний брак спеціалістів:

«Не вистачає ні реабілітологів, ні ерготерапевтів, ні фізіотерапевтів. Значна частина чинного персоналу потребує підвищення кваліфікації. Є проблеми в науковій базі, бракує реабілітаційного обладнання».

Ще одна проблема, додав очільник обласного департаменту охорони здоров’я, – майже повна відсутність психологічної реабілітації військових. Так, є план створити до 1 червня 2024 року реабілітаційне відділення при Одеському обласному медцентрі психічного здоров’я. Однак де брати фахівців – поки що незрозуміло.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гинуть від переохолодження: одеські волонтери збирають кошти для порятунку поранених бійців на Херсонському напрямку

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів