Гинуть від переохолодження: одеські волонтери збирають кошти для порятунку поранених бійців на Херсонському напрямку

Гинуть від переохолодження: одеські волонтери збирають кошти для порятунку поранених бійців на Херсонському напрямку

Автор: Марина Поліщук 02 Декабря 2023 16:20

В Одесі волонтери збирають кошти для придбання зігріваючих ковдр пораненим українським військовим, які воюють на Херсонському напрямку. Складність евакуації поранених саме на цьому напрямку полягає в досить тривалому часовому проміжку, під час якого пораненого можна втратити. Зігріваючі ковдри мають допомогти врятувати життя наших захисників.

Про збір коштів на закупівлю ковдр оголосила на своїй сторінці у Facebook одеська волонтерка Катерина Ножевнікова. Нагадаємо, саме пані Катерина була свого часу ініціатором мітингів в Одесі проти сумнівних закупівель за бюджетні кошти, які поступово переросли у всеукраїнський протестний рух «Гроші на ЗСУ».

Ось що пише волонтерка про потребу в зігріваючих ковдрах саме на Херсонському напрямку:

«На Херсонському напрямку виходить дуже довге плече евакуації. Ніякої «золотої години» і навіть годин, на жаль і близько немає. Буває що й доба може знадобитися на евакуацію. Буває і більше(

Одна з основних причин смертності пораненого – це гіпотермія. У більш як 80% пацієнтів, яких не вдалося врятувати, температура тіла становила менше 34 °C. Гіпотермія такого ступеня посилює кровотечу. Смертність серед поранених із гіпотермією вдвічі перевищує смертність серед поранених зі схожими ураженнями з нормальною температурою тіла.

Запобігати гіпотермії набагато простіше, ніж лікувати її. Оптимальний спосіб досягти цього – застосовувати, наприклад, зігріваючі ковдри Ready Heat.

Дорого? Так. Але дуже дієво», - написала Катерина Ножевнікова.

За її словами, потреба в таких ковдрах для евакуації бійців на Херсонському напрямку на сьогодні складає приблизно 1 тисячу штук. Волонтерка додає, що це дуже багато й дорого. Вона має намір зібрати кошти хоча б на 300-500 зігріваючих ковдр – навіть на таку кількість треба майже мільйон гривень.

«Але цей мільйон збереже пів тисячі людей від смерті. Зберемо пів мільйона – також гарно. Учора зібрали 100 тисяч за декілька годин», – додає пані Катерина.

Реквізити для донатів зазначені на сторінці Катерини Ножевнікової у Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ворог намагається провести ротацію та відтіснити ЗСУ з позицій на лівобережжі Херсонщини, - експерт

Фото: Генштаб ЗСУ

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів