Херсонці розповіли, яким був опалювальний сезон: в одних тепло було всю зиму, в інших – лише 6 днів

Херсонці розповіли, яким був опалювальний сезон: в одних тепло було всю зиму, в інших – лише 6 днів

Автор: Дарина Лапіна 26 Мар. 2024 14:20

У Херсонські територіальній громаді 25 березня офіційно завершився опалювальний сезон. Відповідне розпорядження підписав голова Херсонської МВА Роман Мрочко. Те, що батареї у херсонців холодними стануть тепер офіційно підтвердили і в Міненерго: «Враховуючи погодні умови, місцевою владою ухвалено рішення про завершення опалювального сезону у Херсоні». 

Цієї зими постійні обстріли росіян з лівого берега Дніпра ставали причиною пошкоджень системи опалення в різних районах міста. Подекуди відключення тривали декілька днів, а в інших – тепла в батареях доводилось чекати і місяць. «Гривна» зібрала свідчення херсонців з різних мікрорайонів міста про те, як пройшов опалювальний сезон 2023-2024.

Як і повідомляла міська влада, 25 березня опалення відключили в будинках Північного мікрорайону, а також на Шуменському. В цей день також вимкнули опалення жителям центру, однак не у всіх зранку батареї вже були холодні. Наприклад, в одному з будинків на проспекті Незалежності (Ушакова – стара назва) зранку. 25 березня, в квартирах ще було тепло. Така ж ситуація і в одному з будинків на вулиці 49-ї Гвардійської Дивізії. До речі, як розповіла «Гривні» мешканка будинку, розташованого на цій вулиці, незважаючи на постійні обстріли окупантів, їм за всю зиму опалення жодного разу не відключали.

Чого не скажеш про жителів Шуменського. Зі слів херсонки, яка проживає в тому мікрорайоні, опалення в її будинку відключали цієї зими тричі. Найдовше без тепла довелось просидіти 10 днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Шуменському мікрорайоні Херсона відновлюють опалення після нічного обстрілу (відео)

Чи не найтяжча ситуація з опаленням склалась на Острові. Наприклад, як розповіла «Гривні» жителька мікрорайону Корабел, в неї в квартирі за всю зиму батареї теплими були лише 6 днів! За її словами, ситуація з опаленням на Острові була різною: деякі будинки отримували тепло два місяці зими, дехто - місяць, а до декого взагалі тепло не дійшло...

«Сезон був важкий для комунальників та херсонців, але, слава богу, що зима була не холодною, морози були лише у першу декаду січня. У нас у лютий мороз навіть електрики не було 3 тижні. Але ми впоралися!», – розповіла херсонка.

Подекуди важко переживали зиму і жителі області. Але навіть в складних умовах люди знаходити альтернативу для опалення своїх осель. Так, наприклад, в селі Урожайне Бериславської громади тамтешні жителі почали використовувати місцеве біопаливо. Про це розповів голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін: 

«У населеному пункті в грудні запрацювала лінія для виготовлення паливних брикетів з соломи. Якщо її переробляти на паливні брикети, можна значно економити вугілля. Після виготовлення брикетів, люди отримують їх безкоштовно. Також паливним матеріалом планується забезпечувати комунальні підприємства громади. Хочу, щоб ця практика стала прикладом для інших громад».

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів