На лимани Одещини прилетіли зграї червонокнижних пеліканів

На лимани Одещини прилетіли зграї червонокнижних пеліканів

Автор: Дарина Лапіна 23 Мар. 2024 14:00

Це перші великі зграї рожевих пеліканів, які прилетіли до Тузлівських лиманів під час війни. 

«Останніми днями рожеві пелікани великими зграями пролітали над Тузлівськими лиманами. Їх було декілька зграй і загалом більше 500 птахів фіксували науковці на лиманах Джантшейський, Шагани, Алібей та Бурнас. Частина з них полетіла далі на Північ до інших лиманів Причорномор'я», – говориться в дописі Нацпарку "Тузлівські лимани" в соцмережі.

В Україні рожевий пелікан занесений до Червоної книги як зникаючий вид. Працівники нацпарку розповіли, що впливає на зменшення популяції цих красивих птахів:

«Серед основних загроз для виду дослідники виділяють: переслідування людиною, зменшення площі оселищ та запасів корму в результаті регулювання стоку води, використання великої кількості прісної води на зрошення та періодичні, природні коливання заводненості територій.

Крім того, на темпи росту популяції впливають репродуктивні особливості виду: тільки 2 яйця в кладці та набуття птахами статевої зрілості тільки на третій рік свого життя.

Задля підтримки популяції рожевого пелікана, наразі необхідно зберігати найбільш цінні водойми на засушливих територіях шляхом правильного їх використання та зменшити фактор втручання людини на територію природного гніздування цих птахів. Нагадуємо, що відвідування території Парку під час військового стану - обмежене».

До слова, раніше в.о. директора Нацпарку «Тузлівські лимани» Ірина Вихристюк опублікувала допис, в якому розповіла про критичний стан водойм, масове забруднення прибережної смуги відходами тваринництва та самовільну забудову на території нацпарку. Зокрема пані Вихристюк обурюється діями і деяких очільників тамтешніх громад, які начебто причетні до забруднення території НПП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацпарк на Одещині тоне в смітті та відходах тваринництва: директорка звинувачує очільників громад 

Нагадаємо, нещодавно до Тузлівських лиманів з Півдня прилетіли і перші рожеві «розвідники» - фламінго. А в Буджацькому степу після зимової сплячки прокинулись бабаки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Життя перемагає: на Одещині прокинулися бабаки та прилетіли фламінго

Фото: Національний природний парк "Тузлівські лимани", Сергій Рижков

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів