Ставки за депозитами в українських банках можуть знизитися до 10%

Автор: Дарья Мельник 20 Февр. 2020 16:36

Ставки за депозитами значно знизяться – це прогнозують у Нацбанку та вже чекають під своїми стінами демонстрації і пікети невдоволених вкладників, йдеться у сюжеті новин на ТСН.

Нині українці поклали на депозити 500 мільярдів гривень. Проте тримати гроші в банку скоро може стати менш вигідним.

Шок від зменшення річних за депозитами прогнозують в Нацбанку. Та вже готуються до демонстрацій під стінами будівлі невдоволених вкладників.

Це ми так жартуємо, що таке буде. Певний шок для населення, особливо для багатих верств населення, які значно заробляли на депозитах”, – зазначає заступник голови Національного банку України Олег Чурій.

При інфляції нижче 5% українські банки видаватимуть дешевші кредити, а отже даватимуть менші проценти за депозитами.

Банкам необхідно залучати національну валюту для кредитування. Попит на іноземну валюту – він низький. Тому очікуємо, що до кінця року ставки по депозитах в іноземній валюті будуть нижчі – в районі 1%, а ставки по нацвалюті будуть в районі 10%”, – каже Чурій.

Що менша відсоткова ставка за депозитами, то здоровіша економіка країни – вважає голова вітчизняного депозитарію, який до цього керував цінними паперами в Литві. Там відсотки за вкладами рахують максимум до п’яти.

10% – це безризикова можливість заробити, і я вважаю, що це все ще приваблива ставка. Я б вважав, що відтік з депозитів не буде швидкий”, – переконаний голова правління Національного депозитарію України Міндаугас Бакас.

Звичних іще декілька років тому високих ставок уже не буде, запевняють економісти. Принаймні НБУ до цього прагне.

Депозит – це не спосіб заробітку, як звикли у нас. Я сподіваюся, що ставки опустяться нижче 10%. Для того, щоб отримати можливість банкам розпочати кредитування за ставкою хоча б 11-12% річних. Навіть 12% вже почне стимулювати до розвитку економіки”, – так вважає директор інвестиційної групи Олександр Куликов.

Ставки впадуть після затвердження нової програми з МВФ, підписання якої поки що під питанням. Натомість, не зважаючи на можливе зменшення доходів за депозитами, вкладники отримають ті ж самі відсотки, які діяли на момент складання угоди.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів