На деокупованій території правобережної Херсонщини - 164 медичні заклади, до їх складу входить 7 центрів первинної медико-санітарної допомоги, амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Продовжують надавати медичну допомогу 20 лікарень та 15 інших закладів охорони здоров’я. Як отримують медичні послуги жителі деокупованих сіл правобережжя, дізнавалися кореспонденти «Суспільного».
До фельдшерсько-акушерського пункту у Томиній Балці Білозерської громади з самого ранку на прийом до лікаря прийшла Валентина Павлівна. Під час окупації розповідає жінка, за медичною допомогою не зверталась.
«Так перебивалася, то передавали мені пігулки, то з'явилися у нас тут трохи, дочка з Вінницької області пересилала волонтерами», – розповіла жінка.
Ірина Василівна прийшла на прийом до терапевта, у неї високий тиск. Під час окупації з ліками було погано, говорить місцева жителька.
«Ніде не їздили, ніде ніхто, хто в місто їде з молодих попрошу, щоб купили. Зараз проблем із ліками немає. Раніше купляли всякі, які попадались. А тепер я вже собі у нас в аптеці купую», – говорить Ірина Василівна.
Медичні заклади на правобережній Херсонщині свою роботу не зупиняли – ні під час окупації, ні зараз – під постійними обстрілами, розповідає Тетяна Карчевич, директорка Департаменту здоров’я облдержадміністрації. На території обласного центру нині їх 15, обслуговують як жителів міста, так і прилеглих сіл. Працюють лікарні у районах.
«На території Нововоронцовської громади відповідна лікарня. На території Великоолександрівської громади також відновила роботу і працює лікарня, яка надає допомогу населенню і на території Бериславської громади також є відповідна лікарня, яка надає спеціалізовану допомогу населенню», – повідомила Карчевич.
За її даними, на сьогодні на правобережжі Херсонщині зруйновані 26 закладів охорони здоров’я, 93 – зазнали пошкоджень. Одна лікарня зупинила роботу, але на надання допомоги місцевим жителям це не вплинуло.
«На сьогодні зупинила роботу Високопільська лікарня. Вона зруйнована, і населення Високопільської громади обслуговують працівники Високопільської амбулаторії в селищі та підстанції екстреної швидкої допомоги», – говорить очільниця Департаменту.
Також, за її словами, на правобережній Херсонщині, особливо на територіях наближених до берегової лінії є проблеми з кадрами.
«Є населені пункти, де є приміщення ФАПів, амбулаторій, але відсутні медичні працівники. Є амбулаторії, наприклад в селі Веселе, де фельдшер працював до середини лютого, але враховуючи постійні обстріли населеного пункту медпрацівник виїхав з села», – повідомила Карчевич.
Для того аби жителі деокупованих громад отримували медичні послуги, залучають громадські організації, наприклад «Лікарі без кордонів», а також мобільні клініки, співпрацюють і з міжнародними організаціями та закладами охорони здоров’я сусідніх з Херсонщиною областей, розповіла Тетяна Карчевич.
Фото: Суспільне Херсон
Тэги: