Попри обстріли відвідують театр, відкривають крамниці та сподіваються на звільнення лівобережжя: американка вражена незламністю херсонців

Попри обстріли відвідують театр, відкривають крамниці та сподіваються на звільнення лівобережжя: американка вражена незламністю херсонців

Автор: Ганна Власенко 08 Декабря 2023 08:00

«Гривна» вже повідомляла про те, що американська журналістка Заріна Забріскі, яка зараз живе у Херсоні, пише книгу та знімає документальний фільм “Під смертоносним небом: Східний фронт України”. Працює Заріна разом з військовим фотографом Полом Конроєм. Разом вони документують усе, що наразі відбувається у місті: як живуть херсонці, у що вірять та на що сподіваються.

Американська журналістка запевняє, що життя в Херсоні, попри страшні обстріли та несподівані атаки армії рф, не зупиняється. Навпаки – херсонці сподіваються, що скоро Збройні сили України звільнять українські міста і села на лівому березі Дніпра, та жити буде спокійніше.

Про це Заріна Забріскі розповіла під час брифінгу у «Медіацентрі Україна – Одеса».

«У Херсоні є свій особливий дух. Я не можу сказати, що це цілком депресивне місто. Наведу приклад. Буквально пару днів ми з Полом були на прем’єрі вистави  за сценарієм місцевої драматургині Олени Маляренко, його вона написала під час війни. Вистава проходила в укритті під драмтеатром. Під звуки обстрілів. Про незламний Херсон. Тобто російські окупанти постійно обстрілюють місто зі всіх видів зброї, а херсонці знаходять час на те, щоб робити своє життя найкраще. Це вражає”, – повідомила журналістка.

Заріна зазначила, що херсонці намагаються не розкисати під обстрілами, відновлюють свої будинки та маленький бізнес – крамниці, аптеки, а також піклуються про зруйновані бібліотеки та лікарні.

“Херсонці дуже сильні. Три тижні тому я знімала в Херсонській регіональній дитячій бібліотеці. Директорка бібліотеки сказала, що це не їхня бібліотека зруйнована, зруйнована її душа, яку вона вкладала все життя в цей заклад. Але потрохи херсонці відновлюють все зруйноване. Та намагаються переносити обстріли стійко, хоча часто буває, що повітряна тривога не встигає за обстрілами російських окупантів. Я сьогодні о 4.30 я прокинулась від вибухів. Їх було три. Всі поруч зі мною. Я залізла під подушку, тому тут не встигаєш добігти до укриття і вже чекала, що прилетить до мене. Обійшлося. Зараз я живу так, як всі херсонці”, – зазначила журналістка.

Вона також наголосила, що жителі Херсону відчувають довіру до неї та інших журналістів, які не бояться приїжджати в це місто під обстрілами та висвітлювати справжнє життя звичайних українців, які страждають від російської агресії.

Читайте також: «Ви не уявляєте, який це був ажіотаж»: прем’єра нової вистави Херсонського театру відбулася і в рідних стінах, і в Миколаєві

Фото: news.informer.od.ua

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів