«Ви не уявляєте, який це був ажіотаж»: прем’єра нової вистави Херсонського театру відбулася і в рідних стінах, і в Миколаєві

«Ви не уявляєте, який це був ажіотаж»: прем’єра нової вистави Херсонського театру відбулася і в рідних стінах, і в Миколаєві

Автор: Марина Поліщук 04 Декабря 2023 10:40

У Херсоні та Миколаєві відбулася прем’єра моновистави Херсонського обласного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша «Буде тобі, враже, так, як відьма скаже». Її зіграла відома херсонська акторка Олена Галл-Савальська, яку в Херсон на прем’єру доставили спеціально виділеним броньованим автомобілем.

Кілька тижнів тому гендиректор Херсонського облмуздрамтеатру Олександр Книга розповів, що, зважаючи на безпекову ситуацію, прем’єра відбудеться 3 грудня на сцені Миколаївського академічного художнього драматичного театру. І додав, що для херсонців прем’єра вистави буде за окремим графіком.

Звісно що перший показ нового спектаклю колектив театру мріяв здійснити в рідних стінах, для херсонських глядачів. І йому це вдалося! 2 грудня прем’єра таки відбулася в театрі в Херсоні, а наступного дня її показали в Миколаєві.

«Ми це зробили! У короткий термін, із неймовірними зусиллями та за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)» перша премʼєра «Буде тобі, враже, так, як відьма скаже» відбулася саме в Херсоні.

Четверо талановитих людей народили нову виставу. Дякую Олені Маляренко за швидкий відгук і класні тексти, Сергію Павлюку – за дивовижну працездатність, попри перепони та відстань, Олені Галл-Савальській – за безмежний талант і сміливість, Ользі Гоноболіній – за творчий підхід і креативність.

Наш театр вкотре доводить свою надзвичайну творчу й організаційну спроможність і любов до глядача. Тримаємось, українці, і наближаємо перемогу!»повідомив Олександр Книга на своїй сторінці в соцмережі та поділився світлинами з херсонської прем’єри.

А наступного дня, у неділю, виступаючи на сцені Миколаївського драматичного театру, Олександр Книга розповів глядачам, як саме вдалося показати виставу в Херсоні та який ажіотаж вона викликала.

«Сьогодні прем'єра, і ми раді, що вона відбувається в наших друзів у Миколаєві. У мене була мрія, щоби перша прем'єра пройшла в Херсоні. Це якийсь знак. І нам це вдалося. Голова військової адміністрації міста дав нам броньований автомобіль, щоб народну артистку України Олену Галл-Савальську привезли до Херсона, і ми вчора зіграли цю виставу в себе. Ви навіть не можете уявити, який це був ажіотаж. Закордонні журналісти, яких було семеро, просто лежали, щоб фотографувати, і це була дуже цікава мізансцена», - цитує гендиректора Херсонського театру видання «Новини N».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Миколаївський та Херсонський театри об’єдналися – працюють над спільним мюзиклом

Нагадаємо, моновистава «Буде тобі, враже, так, як відьма скаже» створена за п’єсою «Протитанкова відьма» херсонської письменниці Олени Маляренко. Режисер вистави – заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк. Художник-постановник – заслужена художниця України Ольга Гоноболіна. У ролі жінки, яка розповідає зі сцени «несумні історії херсонської окупації» – народна артистка України Олена Галл-Савальська.

В основі сюжету – історія жінка, яка пережила окупацію Херсона російськими військовими, зустріла звільнення міста, втратила все після підриву рашистами Каховської ГЕС і змушена була переїхати в інше місце проживання. Але при цьому не зламалася, а навпаки – ще активніше почала боротися за своє майбутнє.

У Миколаєві глядачі теж прийняли виставу із захопленням і нагородили херсонців гучними оплесками.

Як повідомляла «Гривна», колектив Херсонського обласного театру імені Миколи Куліша оголосив про запуск проєкту «Квиток херсонцю». Він покликаний підтримати жителів міста, які залишилися вдома, і подарувати їм квиток на виставу.

Фото зі сторінки Олександра Книги у Facebook

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів