Як миколаївці переживають відключення світла

Як миколаївці переживають відключення світла

Автор: Євген Веселов 30 Травня 2024 09:30

Два через чотири – так можна коротко описати ситуацію з електропостачанням у Миколаєві останні два тижні. Йдеться про те, що світло вимикають заради економії ресурсу кожні чотири години та на період до 2-х годин. Хоча доволі часто графіки корелюються прямо на ходу. Як підлаштовуються містяни під блекаут, дізнавалась «Гривна».

Перші дні відключення були без будь-яких графіків. Через це важко було спланувати свої справи і якось підготуватись до блекауту. Добре, хоч світловий день тривалий, а не зима, кажуть миколаївці, не так складно переживати відсутність світла.

«Ми живемо на 9 поверсі, тому, звичайно, розраховуємо на ліфт. Специфіка життя у Миколаєві – це відсутність питної води, тому воду ми набираємо у спеціально облаштованих місцях. На 9 поверх з баклажками підніматись – те ще задоволення. Ліфтом користуватись не ризикуємо, а раптом світло вимкнуть і доведеться сидіти 2-3 години в кабіні. У нашому ліфті хтось з мешканців зробив на всяк випадок добру справу – поставив стілець, залишив ковдру, питну воду та обрізану пусту баклажку. Останній атрибут, як я зрозумів, для екстрених ситуацій. Дякую сусідам за турботу», - розповів Сергій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сиділи без світла, газу й води – влада Херсона зустрілася з постраждалими лише через 3 дні після удару КАБами

Разом зі світлом зникає й інтернет, якщо абоненти заздалегідь не потурбувались про підключення до оптоволоконної мережі та не мають провайдера, який має генератори і може роздавати деякий час сигнал без світла.

«Ввечері вдома раніше зависали в інтернеті, дивилися серіали, а зараз як раз у вечірній час вимкнення світла, то вирішила читати книжки. Нарешті обставини спонукали повернутись до колишнього хобі. Акумуляторної лампи вистачає на декілька годин приємного читання. Дома бібліотека гарна, є що перечитати», - каже Лідія.

Про повернення до книжок говорить й Ольга. Розповіла, що вирішили час, коли немає світла, витрати на прогулянки містом, адже на вулиці гарно. Натрапили на книгарню, вирішили купити книжки, підтримати видавців, адже як раз сталася трагедія у Харкові, коли бомба влучила у видавництво і було знищено дуже багато книжок.

«У магазині непоганий вибір, але ж ціни… Віддала за книжку 380 грн, прочитала її за вечір. А далі що? На жаль, немає можливості купувати книги постійно. Так і згадала, що у нас же є бібліотеки. У неділю навідалася, записалася. Обрала безкоштовно 5 книжок – стільки видають на руки на місяць. Але мені це на тиждень чи два максимум. Добре, що можна буде взяти інші», - ділиться Ольга.

«Мені складно спланувати свій день, - говорить Жанна. – У нашому будинку електроплити, тож коли немає світла, то навіть підігріти їжу чи попити чай неможливо. З двома дітьми-школярами, які вчаться онлайн, це реально проблема. Інтернет теж зникає. Радіємо, що вже кінець навчального року. Добре, що хоч зараз вже більш менш графік відключень впорядкували, а бувають дні, що взагалі не вимикають світло чи тільки увечері його немає. Тож якось пристосовуємось. Молюсь на ЗСУ та енергетиків, щоб взимку такого не було. Літом побутові незручності легше пережити».

Бізнес теж пристосувався. Практично всі магазини мають генератори, тож місто живе навіть попри відключення зовнішнього вуличного освітлення.

Люди кажуть, що все можна пережити заради перемоги, аби війна скоріше закінчилась. Тож українців блекаутами не зламати. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні внесли корективи в графік відключення світла: причина не лише в обстрілах

Головна світлина ілюстративна, фото в тексті:«Гривна».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів