Отримують поштою та допитують продавців: як херсонці-ВПО шукають кавуни з рідного краю (фото)

Отримують поштою та допитують продавців: як херсонці-ВПО шукають кавуни з рідного краю (фото)

Автор: Дарина Лапіна 29 Июля 2024 12:00

Хоча нині через російську окупацію лівобережної частини Херсонщини аграрії з інших українських регіонів почали вирощувати кавуни, херсонцям, які вимушено покинули свої домівки, все ж хочеться своїх, із полів рідної області. Про те, як шукають та отримують кавуни з херсонською пропискою в різних куточках України, «Гривні» розповіли наші читачки з Херсона, які зараз проживають в інших областях.

Чи не перша асоціація, яка виникає у багатьох при згадці про Херсонщину, – це найкращі у світі кавуни. Жителі інших українських областей у розмові з херсонцями, аби зробити приємно, частенько згадують цих смугастиків, які давно вже стали суто херсонською фішкою.

Та зараз для самих херсонців, особливо тих, хто вимушений був покинути рідну оселю через російський терор, кавун став чимось набагато більшим, ніж візитівка області. Це спогад про дім і найрідніших людей, з якими ділили на рівні скибочки цей солодкий південний смаколик. Тому-то херсонці, що нині проживають в інших областях, і вдаються до різних хитрощів, аби отримати баштанні, вирощені саме на рідній землі.

КАВУНИ ІЗ ХЕРСОНА... ПОШТОЮ

Херсонка Злата нині проживає в місті Южне, що на Одещині. І хоча зараз інші південні області почали активно вирощувати баштанні культури, дівчина зізнається, що не може уявити літа саме без херсонського кавуна.

«Те, що смак відрізняється, це так, але річ не в цьому. Я хочу саме наших, бо це наче повернення додому, у час, коли маленькою приїздила в село до бабусі з дідусем, а там тих кавунів… Море! І нас – ціла зграйка дітлашні, вибираємо в полі найбільший. І дідусь прямо там, на місці, нам його ріже на скибки. У нас личка замурзані, по руках тече сік, та в тю мить здавалося, що то  найкращий день мого життя…» - поділилася Злата.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Нас вчать агрономи з Херсонщини»: фермер із Кіровоградщини – про вирощування кавунів та помідорів

Цього літа вона вже куштувала херсонські кавуни й диню. Їх посилкою з Херсона дівчині передав брат.

«Так, Новою поштою передав, – сміється. – Брат уже не вперше так відправляє – в Одесу надсилав. А тепер мені, в Южне. Там дівчатка йому допомогли: замотали в плівку спеціальну пухирчасту, в ящик картонний поклали – і готово. У Херсоні на пошті вже не дивуються навіть. А от у Южному були здивовані, коли я з коробки почала діставати кавуни. А запах який! Диня пахла навіть через плівку! Працівниці нічого не казали, але посміхалися», - розповіла херсонка.

Киця також перевірила, чи всі херсонські кавунчики доїхали цілими. Южне, липень 2024 р.

Як виявилося, херсонські співробітниці Нової пошти дуже добре запакували смугастиків. За словами Злати, вони доїхали в ідеальному стані – жоден не побився. 

«Брат увечері відправив, а наступного дня я вже отримала. Він казав, на пошті їх зважили – то посилка десь кілограмів 15 була. За її доставку з Херсона в Южне він заплатив 270 гривень. Знаєте, херсонські аграрії можуть уже й поштою свої кавуни продавати – попит точно буде», - підсумувала дівчина. 

НЕ КУПУВАЛИ, ПОКИ НЕ ПЕРЕКОНАЛИСЯ – СПРАВДІ ХЕРСОНСЬКІ

Херсонка Валентина нині також перебуває далеко від дому, але херсонські кавуни цього літа вже куштувала. За її словами, смугастики, вирощені в інших регіонах, дуже відрізняються за смаком.

«Ми пробували кавуни й на Вінниччині, де жили, як одразу виїхали з окупації, і на Київщині, де живемо зараз. Усе було не те – геть несмачні. Тому ми вирішили – цього літа купимо кавун лише з Херсонщини, якщо їх привезуть сюди. І от нещодавно пощастило!» - розповіла Валентина.

Натрапила жінка на херсонських смугастиків за сотні кілометрів від рідного дому – на ринку в Білій Церкві.

«Ідемо по риночку – чоловік продає кавуни. Запитали на автоматі – звідки? Каже – херсонські. Але ж ми розуміємо, що херсонські кавуни – то бренд, і ним часто зловживають. Тому причепилися до чоловіка із запитаннями, щоб переконатися, що не обманює. Продавець розповів, що сам він – місцевий, але на Херсонщині живе його кум – у Киселівці. Саме в нього й завантажився кавунами. Розповів, як їхав, які села проїжджав – тож ми повірили й купили в нього кавуна», - поділилася херсонка.

Херсонський кавун – бренд і запорука якості. Біла Церква, липень 2024 р.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бренд «Херсонський кавун»: Україна чекає на реєстрацію, а РФ відкрито заявляє про грабіж

Те, що кавуни, вирощені на полях Херсонщини, – це бренд і є запорукою якості та неймовірного смаку, підтверджує і той факт, що за них на ринках в інших регіонах просять більше, ніж за місцеві й навіть одеські. Це розповіла й Валентина:

«Чоловік продавав херсонські кавуни на 5 гривень дорожче, ніж інші торговці на ринку, – по 25 гривень за кіло. Але ж у цьому випадку зовсім не ціна була важливою! Тим паче, що кавун виправдав наші очікування: смачний, соковитий, наповнений південним сонцем. Одним словом – херсонський!».

Усі фото надані «Гривні» читачками з Херсона

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів