ЯК СТАТИ ОФІЦІЙНИМ ВЛАСНИКОМ СВОЄЇ ЗЕМЛІ

Автор: Вл. інформ. 10 Июля 2021 19:41

Департамент сільського господарства та зрошення Херсонської облдержадміністрації проінформував мешканців області, що необхідно зробити, аби була змога підготувати свою земельну ділянку для продажу, якщо є таке бажання.

Із 1 липня власники землі отримали більше можливостей розпоряджатися землею, констатують в облдепартаменті. Для того, щоб реалізувати гарантовані новим законодавством права, власникам землі потрібно здійснити декілька кроків.

ЯК УЗАКОНИТИ ЗЕМЛЮ:

• У ділянки повинен бути кадастровий номер. Наявність номера можна перевірити на Публічній кадастровій карті України. Якщо кадастрового номера немає, зверніться до розробника документації з землеустрою для виготовлення технічної документації щодо встановлення чи відновлення меж ділянки в натурі та зареєструйте ділянку в Державному земельному кадастрі. Під час реєстрації ділянки їй буде присвоєно кадастровий номер.

• Зареєструйте право власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, якщо до цього часу ви цього не зробили. Для реєстрації права зверніться до виконавчих органів сільських, селищних і міських рад, нотаріуса чи ЦНАП.

• Для реєстрації права власності підготуйте документи:

  1. витяг із Державного земельного кадастру;
  2. копію й оригінал паспорта та ідентифікаційного номера;
  3. підтвердження сплати адміністративного збору;
  4. документ про права на ділянку (державний акт на право власності на землю, договори купівлі-продажу, дарування, міни, рішення суду, свідоцтво про право на спадщину);

• Після реєстрації права власності на землю отримайте паперовий чи електронний витяг із Державного реєстру речових прав.

Реєстрація права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та вказаний пакет документів зможе гарантувати вам право користування, володіння/розпорядження земельною ділянкою й допоможе уникнути багатьох ризиків. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів